„Botticelli, Florencja i Medyceusze”

„Botticelli, Florencja i Medyceusze”
Fot. nadesłane

Filmowa podróż przez twórczość renesansowego mistrza, która zachowana jest w wyjątkowym, żywym muzeum – Florencji. Możliwość zajrzenia w niepowtarzalny świat Botticellego, artysty, którego sztuka na nowo odkryła kanony piękna i pokonała barierę czasu, by inspirować współczesnych odbiorców.

Od Terry’ego Gilliama po Andy’ego Warhola, od Davida LaChapelle’a po Jeffa Koonsa i Lady Gagę: malarze, projektanci mody i fotografowie inspirują się ponadczasowymi arcydziełami Botticellego, na nowo je interpretując i przekształcając, w nieustannym zachwycie, który przyciąga do tych obrazów rzesze miłośników sztuki.  A jednak, w ciągu 300 lat po swojej śmierci, florencki artysta został niemal zapomniany. Odkryto go ponownie w XIX wieku, kiedy to Alessandro di Mariano Filipepi, znany szerzej jako Botticelli, stał się głosem swoich czasów.  

Nowy film z cyklu Art Beats: Wielka Sztuka w Kinie przedstawia życie i twórczość tego niezwykłego malarza.

Nastrojowe rekonstrukcje, urzekające florenckie widoki, renesansowe arcydzieła, które wpłynęły na sztukę współczesną oraz wypowiedzi znakomitych ekspertów – „Botticelli, Florencja i Medyceusze” to gwarancja niezapomnianych filmowych i artystycznych doznań.

Wspaniała przygoda i piękno do odkrycia na dużym ekranie.

„Botticelli Florencja i Medyceusze” w Kinie Światowid już 28 lutego o 12:00 i 18:00.

Print Friendly, PDF & Email