Biletomaty we wszystkich elbląskich autobusach

Biletomaty we wszystkich elbląskich autobusach
Fot. ZKM

Jak informuje Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu, we wszystkich autobusach komunikacji miejskiej pojawią się biletomaty, co pozwoli pasażerom na zakup biletu bezpośrednio w pojeździe.

Biletomaty umożliwiają zakup biletów jednorazowych normalnych i ulgowych dla strefy I (miejskiej) oraz strefy II (podmiejskiej). Co ważne – bilety te można zakupić jako skasowane lub nieskasowane, tak aby mieć zapas na kolejne przejazdy.

Obsługa urządzeń nie jest skomplikowana i odbywa się głównie za pomocą dotykowego ekranu zlokalizowanego w górnym lewym rogu urządzenia.

ZKM w Elblągu przygotował krótki film instruktażowy:

Biletomaty w pojazdach umożliwiają dokonywanie płatności jedynie za pośrednictwem kart płatniczych (zbliżeniowo lub za pomocą terminala z klawiaturą). Po wykonaniu transakcji, zgodnie z życzeniem pasażera urządzenie wydrukuje potwierdzenie transakcji.

W zależności od typu autobusu, biletomaty umieszczone są w przedniej lub środkowej części danego pojazdu.

W kilku miejscach w mieście spotkać można również biletomaty stacjonarne, które umożliwiają zakup biletów jednorazowych, okresowych oraz doładowań elektronicznej portmonetki EKM. W odróżnieniu od tych w autobusach, przyjmują płatności kartami płatniczymi i gotówką (z opcją wydawania reszty). Znajdują się one: na Placu Słowiańskim, przy centrum handlowym Ogrody, przy parkingu SPP przed dworcem PKP (biletomat i jednocześnie parkomat), na przystanku tramwajowym przy Al. Grunwaldzkiej (w kierunku do centrum miasta) oraz na pętli autobusowej przy dworcu.

Print Friendly, PDF & Email