Biegiem po pomoc dla najmłodszych

Biegiem po pomoc dla najmłodszych
Fot. materiały prasowe

Świat się zmienił, powstała nowa rzeczywistość, zatem i Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” zamienia IV Bieg o Złotą Monetę… w wirtualny. Bieg ma przyczynić się do zebrania środków finansowych na leczenie chorych dzieci z Warmii i Mazur.

Emilka ma siedem lat i urodziła się z głębokim niedosłuchem. Jedno ucho ma implantowane, a na drugim nosi aparat słuchowy. Bez tych sprzętów nie usłyszy głosu mamy, czy szumu morza. Pozwól Emilce swobodnie korzystać ze wszystkich zmysłów, aby mogła cieszyć się dzieciństwem, najpiękniej jak tylko dzieci potrafią. To między innymi dla niej Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” organizuje tegoroczną edycję biegu.

– Tym razem każdy będzie mógł w nim wziąć udział, w dowolnym dla siebie miejscu i czasie. Spędzić ten czas z najbliższymi, rzucić wyzwanie współpracownikom, przyjaciołom czy rodzinie, do Was należy decyzja. Wszyscy i dzieci i dorośli, wspólnie… choć na odległość wspieramy w tym trudnym czasie małych podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” – mówi Iwona Żochowska-Jabłońska Dyrektor Zarządzająca Fundacji.

Czy Przyjaciele nas słyszą? To nie #hot16Chellenge, to większe wyzwanie! ·To i dzieci i dorośli ?‍♀️. Wspólnie… choć…

Gepostet von Fundacja "Przyszłość dla Dzieci" am Mittwoch, 20. Mai 2020

W wirtualnym biegu może wziąć udział każdy. Zarówno dorośli, dla których założeniem jest dystans minimum 5 km jak i dzieci – one pokonują trasę dostosowaną do swojego wieku i chęci.

Dystans można pokonać dowolną techniką. Biegnąc, spacerując czy uprawiając nordic walking, a do tego w wymarzonym sobie miejscu i czasie. Wystarczy wybrać dowolną datę między dniem rejestracji, a finałem wydarzenia, którym jest 7 dzień czerwca 2020 roku! Zapisy są na zaprzyjaźnionej z fundacją stronie: https://superczas.pl/ozlotamonete2020.

Na adres e-mail Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” wyśle numer startowy do samodzielnego wydruku, z którym na koszulce, dumnie pokonacie swoją trasę.

– Pochwalcie się nam swoimi zdjęciami i publikujcie je w wydarzeniu https://www.facebook.com/events/282628229430289/?active_tab=discussion. Bądźcie z fundacją na Facebooku, bo tu właśnie będą na Was czekać mega atrakcje – zachęcają organizatorzy.

Odbędzie się licytacja 1 i innych specjalnych numerów startowych (w wydarzeniu na FB). Śledźcie dzielnie i bawcie dobrze, jak zawsze.

– Chociaż przyszło nam się zmierzyć z nowymi okolicznościami, jedna sprawa pozostaje bez zmian: chore i niepełnosprawne dzieci z Warmii i Mazur dalej potrzebują i ich codziennej walce. Ich nierówne zmagania o zdrowie i sprawność fizyczną się nie skończyły wraz z przyjściem pandemii. Jednak dobra wiadomość jest taka, że to właśnie my wszyscy możesz im pomóc – mówi Agnieszka Terebiłów koordynatorka współpracy zewnętrznej Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

Celem biegu jest zebranie funduszy na leczenie chorych dzieci z Warmii i Mazur, dlatego opłata startowa jest w całości darowizną na rzecz podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” i już dziś za to Wam dziękujemy.

– Uczestnikom zabawy prześlemy piękne, pamiątkowe medale. W ubiegłych latach Bieg o Złotą Monetę zrzeszał największą, spośród innych biegów w naszym regionie, liczbę biegających dzieci. A i dorośli tłumnie i dobrze się bawili, mówi Iwona Żochowska-Jabłońska. Liczymy, że w tym roku frekwencja również dopisze, bo jesteśmy w sytuacji, gdy aktywność sportowa całych rodzin spada w ogromnym tempie. Pamiętajmy, aby podczas zmagań sportowych zachować wszelkie środki ostrożności i dostosować się do aktualnych przepisów sanitarnych – dodaje szefowa fundacji.

IV Bieg o Złotą Monetę został objęty honorowym patronatem Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza.

Siedemnastoletnia działalność Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” to skierowana do dzieci z Warmii i Mazur pomoc w leczeniu, rehabilitacji oraz zakupie sprzętu medycznego. Biorąc udział Wirtualnym IV Biegu o Złotą Monetę sprawicie, że Marta będzie mogła korzystać ze specjalistycznej rehabilitacji, Emilka usłyszy otaczający ją świat, a Dominik, mimo podawanej insuliny, będzie mógł bawić się jak inne dzieci.

Print Friendly, PDF & Email