Biegi drużynowe i dziecięce przy Piekarczyku

Biegi drużynowe i dziecięce przy Piekarczyku
Fot. nadesłane

Niecały miesiąc pozostał do XI Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka, podczas którego zobaczymy również rywalizujące drużyny. Chwilę wcześniej odbędzie się VI ENDURO KID, na który zostały ostatnie wolne miejsca. Żeby być pewnym startu naszych pociech, należy zapisać dziecko na bieg i uiścić opłatę wpisową.

Udział w Biegu Piekarczyka stanowi duże wyzwanie i przeżycie dla dzieci, które startują tego samego dnia w poprzedzającym bieg główny ENDURO KID. Pamiętajmy jednak, że najważniejszy jest start i dobra zabawa, a nie ostateczny wynik. W tym roku będzie to już VI edycja ENDURO KID, czyli biegu dziecięcego, w którym udział mogą wziąć zawodnicy w wieku od 0 do 15 lat. Szczególnie najmłodsza kategoria wiekowa, w której startują maluchy wspierane przez swoich rodziców, wzbudza zachwyt kibicujących widzów. Starsze dzieci swój udział traktują bardzo poważnie i dają z siebie wszystko, co również zyskuje uznanie wśród dopingującej publiczności.

Bieg ENDURO KID rozgrywany jest, w zależności od kategorii wiekowej, na dystansach od 50 m do 600 m. Wszyscy młodzi zawodnicy mogą liczyć na pamiątkowy medal, który będzie im przypominał o udziale w imprezie. Medal jest taki sam jak w biegu głównym. I choć zgłoszenia do VI Biegu ENDURO KID przyjmowane są do 24.05.2019 za pośrednictwem strony www.biegpiekarczyka.pl, to należy pamiętać, że ilość miejsc jest ograniczona do 300 osób. By być pewnym, że nasza pociecha weźmie udział w imprezie, należy nie tylko zapisać dziecko, ale także dokonać opłaty startowej. W innym wypadku może się okazać, że na liście startowej zabraknie miejsca dla naszej pociechy. Koszt uczestnictwa w Mini Biegu Piekarczyka to 10 zł. Należy jednak pospieszyć się z zapisaniem dziecka, ponieważ zostały już ostatnie wolne miejsca.

Program Mini Biegu Piekarczyka – VI ENDURO KID

8:00-8:40 Wydawanie kart startowych – biuro zawodów Lodowisko „Helena” MOSiR ul. Karowa 1, 82-300 Elbląg.

8:45 Otwarcie zawodów.

8:50 Start biegu dzieci 14-15 lat (600 m)

9:00 Start biegu dzieci 12-13 lat (400 m)

9:10 Start biegu dzieci 9-10-11 lat (300 m)

9:20 Start biegu dzieci 7-8 lat (200 m)

9:30 Start biegu dzieci 5-6 lat (200 m)

9:40 Start biegu dzieci z rodzicami lub samodzielnie 3-4 lata (100 m)

9:50 Start biegu dzieci z rodzicami 0-2 lata (chwyt za rękę) (50 m)

Zapisy drużyn na bieg główny

2 czerwca za sprawą XI Biegu Piekarczyka ulicami Elbląga pobiegną zawodnicy z różnych zakątków Polski, jak i z zagranicy. Elbląski bieg wpisał się już na stałe w plany startowe biegaczy. Do pokonania jest dystans 10 km, z którym zmierzyć się mogą zarówno zawodowcy, jak i amatorzy, dla których będzie to możliwością rywalizacji i sprawdzenia swoich sił w profesjonalnej imprezie biegowej.

Podobnie jak w poprzednich latach w ramach biegu głównego wystartują także drużyny, złożone z osób reprezentujących głównie firmy, instytucje, fundacje oraz stowarzyszenia sportowe. Dla nich prowadzona będzie odrębna klasyfikacja. Wynik końcowy zespołu stanowić będzie suma czasów uzyskanych przez pięciu pierwszych zawodników. Zwycięży drużyna, która będzie miała najmniejszą sumę czasów. W przypadku uzyskania jednakowych wyników przez więcej niż jedną drużynę, o miejscu w klasyfikacji końcowej zdecyduje czas najlepszych zawodników w poszczególnych drużynach. Natomiast jeśli bieg ukończy mniej niż pięciu zawodników – drużyna nie zostanie sklasyfikowana. Trzy najlepsze teamy otrzymają puchary.

Każda drużyna musi składać się z minimum pięciu zawodników, którzy dokonali wcześniejszej pełnej rejestracji za pośrednictwem strony www.biegpiekarczyka.pl. Koszt uczestnictwa w XI Elbląskim Biegu Piekarczyka wynosi 30 zł za pakiet startowy bez pamiątkowej koszulki lub 50 zł za pakiet z koszulką. Pakiet z okolicznościową koszulką można zamówić jedynie do 8 maja. Po tym czasie organizator nie gwarantuje możliwości jej otrzymania. Dopiero po zapisaniu wszystkich uczestników oraz uiszczeniu opłat, osoba odpowiedzialna za drużynę dokonuje zgłoszenia całego zespołu.

Warunkiem dopuszczenia drużyny do biegu będzie poprawne wypełnienie listy (należy podać imiona i nazwiska zawodników) i przesłanie jej do dnia 24.05.2019 r do godz. 23:59 na adres e-mail organizatora: imprezy@mosir.elblag.eu. W tytule należy podać: „XI Bieg Piekarczyka – klasyfikacja drużynowa”.

MOSiR

Print Friendly, PDF & Email