Biegali i skakali pokonując przeszkody. FOTORELACJA

Fot. Rafał Sułek

Tłumy elblążan i przyjezdnych, ponad 1100 uczestników w tym 400 dzieci, dwie trasy i dmuchany tor przeszkód oraz festyn sportowy. Tak w największym skrócie można podsumować pierwszą edycję Bażantarnia Jump&Run, która odbyła się w minioną niedzielę w Bażantarni.

Kliknij w zdjęcie główne i obejrzyj fotorelację z wydarzenia.

Takiego wydarzenia w Elblągu jeszcze nie było. Choć prognozy pogody nie dawały organizatorom spokoju, to ostatecznie aura dopisała, podobnie jak uczestnicy całego wydarzenia. Dla śmiałków przygotowano dmuchany tor przeszkód w postaci m.in. labiryntów, skoczni, zjeżdżalni czy specjalnych kul czy skoczni. W efekcie, trzeba było sporo pobiegać i powspinać się, a do tego wykazać się sprytem. Chętnych jednak nie brakowało, zarówno wśród dorosłych jak i dzieci.

– Fantastyczna zabawa a przy okazji duży wysiłek by pokonać całą trasę z poszczególnymi przeszkodami. Wielokrotnie oglądałam w telewizji jak inni pokonywali tego typu tor. Super było samemu doświadczyć tego wszystkiego. Gratulacje dla organizatorów – mówiła tuż po ukończeniu swojego biegu pani Weronika, która pokonała cały tor dwukrotnie – najpierw w biegu rodzinnym a potem w indywidualnym.

Organizatorzy wielokrotnie powtarzali, że warto pamiętać, ze w tym wszystkim chodzi przede wszystkim o doskonałą zabawę a rywalizacja niech nie będzie najważniejsza. Warto jednak odnotować, że w biegu głównym – liczącym 2,5 km, wystartowało 322 uczestników z czego tylko jedna osoba nie ukończyła biegu. Najlepszym okazał się Maciej Kaczorowski, który całą trasę pokonał w lekko ponad 12 minut (czas netto 12:25.21). Wśród pań najlepszą okazała się Martyna Waśniewska, która tor pokonała w czasie netto 13:40.82. Pełne wyniki zmagań znaleźć można TUTAJ

Zmagania na torze przeszkód to jedno, w tym dniu na odwiedzających polanę w Bażantarni czekały również inne atrakcje. Wybierz sport, nie nałogi – pod takim hasłem odbywał się w tym samym czasie festyn w ramach którego promowano zdrowego trybu życia oraz aktywności ruchowej, a także wskazanie negatywnych skutków zażywania alkoholu i dopalaczy. Organizatorzy do wspólnej zabawy zaprosili kluby sportowe z Elbląga, które obok prezentacji swojej oferty przygotowały również różne konkursy sprawnościowe. Każdy chętny mógł między innymi wziąć udział w grach i zabawach z piłką czy krążkiem hokejowym a także spróbować swoich sił na ergometrach i airbike. Można było też obejrzeć pokazy sztuk walki i porozmawiać z poszczególnymi zawodnikami i trenerami.

Print Friendly, PDF & Email