Białystok: Przyjazne deklaracje – nowoczesna aplikacja

Białystok: Przyjazne deklaracje – nowoczesna aplikacja
Fot. Pixabay

Mieszkańcy Białegostoku mogą już korzystać z aplikacji pozwalającej na wypełnianie i składanie deklaracji podatkowych w kilka minut – przez internet. Miasto właśnie uruchomiło intuicyjny system, który m.in. weryfikuje poprawność danych i automatycznie dobiera stawki podatkowe. Aby w pełni skorzystać z aplikacji, trzeba mieć Profil Zaufany.  

Od 16 marca białostoczanie mają dostęp do „Przyjaznych deklaracji”. Za pomocą tej aplikacji można szybko wypełnić dokumenty, zweryfikować poprawność danych, a system automatycznie dobiera stawki podatkowe. Możliwe jest również przesłanie deklaracji lub informacji za pośrednictwem platformy ePUAP, albo wydrukowanie dokumentu i złożenie go osobiście w Urzędzie Miejskim. Wykorzystując kalkulator deklaracji można przygotować komplet dokumentów do złożenia w urzędzie bez wychodzenia z domu, a następnie wysłać deklarację przez ePuap. Dzięki temu procedura składania deklaracji lub informacji podatkowych jest uproszczona.

Usługa przyjaznych deklaracji pozwala na wypełnienie następujących deklaracji i informacji podatkowych:

  • podatek od środków transportowych (DT-1),
  • podatek od nieruchomości (DN-1, IN-1),
  • podatek rolny (DR-1, IR-1),
  • podatek leśny ( DL-1, IL-1).

Warto korzystać z „Przyjaznych deklaracji”, bo zostały napisane prostym, zrozumiałym językiem. System sam dobiera stawki podatkowe i prawidłowo wyliczone kwoty. Ponadto generuje komplet dokumentów (deklaracja z wymaganymi załącznikami). Zapamiętuje też dane na przyszły rok – nie trzeba ich wpisywać ponownie.

Warto już teraz zapoznać się z możliwościami „Przyjaznych deklaracji”.

UM Białystok
Print Friendly, PDF & Email