Białystok: Pobiegli, aby pomóc

Białystok: Pobiegli, aby pomóc
Fot. M. Giedrewicz-Łupińska

W Białymstoku zorganizowano sztafetę maratońską Plum Ekiden. W sobotę (11 czerwca) uczestniczyły w niej dzieci, w niedzielę (12 czerwca) odbyły się główne zawody na 20 i 40 kilometrów. Zawodnicy biegali nie tylko dla przyjemności, ale też po to, aby wesprzeć podopiecznych Fundacji „Pomóż Im”.

To jedna z największych sportowych charytatywnych imprez w regionie. Do sobotnich (11 czerwca) zawodów zgłosiło się 150 drużyn – w sumie 600 dzieci. W każdej ekipie startowało czterech zawodników, którzy przebiegli po 400 metrów.

Główne zawody – sztafety maratońskie ponad 40-kilometrowe i krótsze 20-kilometrowe – zaplanowano w niedzielę (12 czerwca). W sztafecie maratońskiej zwyciężyła drużyna złożona z zawodników z Białorusi. Na dystansie 4×5 bezkonkurencyjni byli reprezentanci 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Tradycyjnie 30% z opłaty startowej trafi na rzecz białostockiej fundacji „Pomóż Im” i ma być przeznaczona na wsparcie Domu Opieki Wytchnieniowej, który jest tworzony pod Białymstokiem. W ubiegłym roku biegacze przekazali fundacji ponad 150 tys. złotych.

Biegi odbyły się na stadionie lekkoatletycznym w białostockim Zwierzyńcu i po okolicznych ulicach.

Anna Kowalska / UM Białystok
Print Friendly, PDF & Email