Białystok: Nowy mural na powitanie małych pacjentów

Białystok: Nowy mural na powitanie małych pacjentów
Fot. Marcin Jakowiak

Frontową elewację Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego im. L. Zamenhofa zdobi nowy mural. Tę inicjatywę zrealizował Up To Date Festival ze wsparciem Miasta Białystok, przy zaangażowaniu artystów, pracowników szpitala, psychologa i przedsiębiorców.

Od wielu lat na zewnętrznej ścianie szpitala widniało słoneczko, które zawsze kojarzyło się wszystkim z tą placówką. W końcu przyszedł czas na nowy mural. Pomysłodawcy z Up To Date Festival podkreślają, że nie chodzi tylko o rozweselanie małych pacjentów. To pretekst do poruszenia ważnego tematu – konieczności dbania o dobrostan psychiczny zarówno dzieci potrzebujących pomocy medycznej, jak i ich opiekunów.

– Nowy mural to bardzo ważna inicjatywa, za pomocą której chcemy zwrócić uwagę na potrzeby psychiczne młodych pacjentów i opiekujących się nimi dorosłych – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki. – Gratuluję pomysłodawcom z Up To Date Festival – „została zrobiona dobra robota”.

Do współpracy przy realizacji projektu autorzy pomysłu zaprosili artystów z Good Looking Studio, psychologa dziecięcego Jarosława Żylińskiego, a do wykonania ilustracji – Małgorzatę Detner. Mural powstał dzięki wsparciu Miasta Białystok, Urzędu Marszałkowskiego, firm: Electrum, Lewiatan Podlasie, PZZ Białystok, White Bits.

Agnieszka Błachowska / UM Białystok
Print Friendly, PDF & Email