Bezpłatna pomoc psychologiczna dla studentów z Ukrainy

Bezpłatna pomoc psychologiczna dla studentów z Ukrainy
Fot. Pixabay

Bezpłatną telefoniczną pomoc psychologiczną dla studentów z Ukrainy, udzielaną w języku ukraińskim, oferuje Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej w ramach projektu „Strefa komfortu PSRP”. Eksperci poradzą na przykład, jak radzić sobie z lękiem.

Pomoc PSRP polega na indywidualnej, bezpłatnej rozmowie online z psychoterapeutami. Na rozmowę indywidualną w ramach teledyżuru psychoterapeutycznego każdy ze specjalistów ma zaplanowane 30 minut. W czasie rozmowy specjaliści udzielają odpowiedzi na nurtujące pytania oraz wskażą potrzebne informacje. Przykładowy zakres pomocy to niepokój o bliskich, problemy ze snem czy też sposoby radzenia sobie z lękiem – czytamy w komunikacie resortu edukacji i nauki, które sfinansowało projekt.

Porady psychologiczne mają charakter bezpłatny. Pomoc udzielana jest w języku ukraińskim. Więcej informacji znajduje się na stronie: https://wsparciepsychologiczne.psrp.org.pl/ua/.

Projekt „Strefa komfortu PSRP” skierowany jest do wszystkich studentów z całej Polski polegający na wsparciu psychologicznym. W ramach tej inicjatywy każdy student ma możliwość skorzystania z indywidualnej pomocy online oraz wzięcia udziału w webinariach prowadzonych przez specjalistów.

Strona internetowa akcji wsparciepsychologiczne.psrp.org.pl ma być źródłem wiedzy na temat zdrowia psychologicznego. Przez stronę internetową studenci mogą zapisać się na e-wizytę u psychoterapeuty i skonsultować się online. Jest to rozwiązanie w pełni bezpieczne i zapewniające anonimowość. Dodatkowo na stronie jest opublikowana mapa, która wskazuje miejsca wsparcia, w których studenci mogą szukać pomocy. (PAP)

szz/ mhr/
Print Friendly, PDF & Email