Bezpieczne zakupy w sieci. Policja organizuje cykl spotkań z młodzieżą

Bezpieczne zakupy w sieci. Policja organizuje cykl spotkań z młodzieżą
Fot. KMP Elbląg

Policjanci z Elbląga zainaugurowali program „Bezpieczne z@kupy w sieci”. Na ich zaproszenie, prelekcje dla młodzieży przeprowadzi specjalista z firmy Allegro.

Zakupy przez Internet są coraz bardziej popularne. Są wygodne, bo nie ruszając się sprzed monitora, można zamówić dowolny produkt z dostawą do domu. Dają również możliwość wyboru najatrakcyjniejszej spośród ofert licznych sklepów, czy portali aukcyjnych. Kupując w sieci musimy jednak pamiętać, że Internetu nie omijają oszuści. Dlatego też policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu we współpracy z Allegro zorganizowali cykl spotkań dla uczniów elbląskich szkół średnich, których tematem będzie właśnie bezpieczeństwo w sieci. Gościem pierwszego z nich będzie kierownik ds. współpracy z organami ścigania z firmy Allegro, Jakub Pepłoński. Już jutro (27.02.2019r.) w kilku elbląskich szkołach przedstawiciel tej firmy omówi zagadnienia związane z zakupami w sieci, na platformach społecznościowych, platformach handlowych i związanym z tym ryzykiem.

Program prewencyjny dla młodzieży „Bezpieczne z@kupy w sieci” został objęty patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji.

Nauczycieli, którzy są zainteresowani szkoleniami prosimy kontakt z policjantami z wydziału prewencji kryminalnej elbląskiej komendy (tel. 55 230 21, 55 230 15 19).

Print Friendly, PDF & Email