Bezpieczna droga… nie tylko do szkoły

Fot. Mateusz Misztal
Fot. Mateusz Misztal/archiwum redakcji

Pieszy i rowerzysta też są uczestnikami ruchu drogowego. Wiedzę ze znajomości zasad ruchu drogowego sprawdził dziś test podczas VI Integracyjnego Turnieju Sprawnościowego „Bezpieczna droga”. Pojawiły się też pytania dotyczące pierwszej pomocy. Uczestnicy turnieju mogli zobaczyć jak udzielają jej strażacy.

– To turniej, który służy zachowaniom prospołecznym, integracji i bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Podzieliliśmy go na trzy etapy. Pierwszym z nich jest test wiedzy o ruchu drogowym prowadzony przez pana z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego – mówi Justyna Kirylczuk, instruktor terapii zajęciowej WTZ.

Drugim z etapów był test wiedzy o pomocy przedmedycznej. Na koniec uczestnicy turnieju pod okiem policjantów wzięli udział w rowerowej jeździe sprawnościowej. Nie straszny był im padający deszcz.

– W zawodach wzięły dziś udział: warsztaty terapii zajęciowej, środowiskowy dom samopomocy i dwa ośrodki szkolno-wychowawcze w Elblągu. Mamy dziś osoby z powiatu elbląskiego, a nawet szerzej, z województwa warmińsko-mazurskiego – dodaje Justyna Kirylczuk.

Na wydarzenie przybyli także elbląscy strażacy, którzy pokazali jak udzielają pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych. O bezpieczeństwie w ruchu rowerowym i pieszym mówili także policjanci, którzy rozdali elementy odblaskowe.

Każda z drużyn, niezależnie od zajętego miejsca, otrzymała nagrody. Trzem najlepszym zespołom wręczono również pamiątkowe puchary. Najlepsza okazała się drużyna Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2.

VI Integracyjny Turniej „Bezpieczna droga” zorganizowany był przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Sprawniejsi” przy współudziale WTZ przy ul. Saperów w Elblągu oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Organizatorów wsparli także Szpital Miejski im. Jana Pawła II, oraz strażacy PSP. Gospodarzem wydarzenia był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Elblągu.

KLIKNIJ W ZDJĘCIE GŁÓWNE I ZOBACZ FOTORELACJĘ Z WYDARZENIA
Print Friendly, PDF & Email