Bez maseczki i na kwarantannie – poszedł na zakupy

Bez maseczki i na kwarantannie – poszedł na zakupy
Fot. Pixabay

Policjanci z Ełku w jednym ze sklepów w gminie Prostki wylegitymowali mężczyznę, który robił zakupy nie mając maseczki. Okazało się, że legitymowany objęty był kwarantanną i w ogóle nie powinien wychodzić z domu – podała policja.

Ełcka policja podała w komunikacie, że 33-latka wylegitymowali dzielnicowi, którzy rutynowo sprawdzali, czy klienci sklepu mają zasłonięte usta i nos maseczką.

– W czasie kontroli okazało się, że 33-latek, który robił zakupy bez maseczki jest objęty kwarantanną i powinien przebywać w domu. Przychodząc do sklepu na zakupy świadomie złamał obowiązujące go zasady, licząc na to, że nikt tego nie ujawni – podała policja i podkreśliła, że „niestosowanie się do obowiązującej kwarantanny jest nie tylko złamaniem społecznej solidarności i narażaniem innym osób, ale niesie za sobą konsekwencje prawne”. Wyjaśniono, że służby sanitarne mogą nałożyć na 33-latka nawet 30 tys. zł kary administracyjnej.

Gmina Prostki należy do gmin o najmniejszym poziomie wyszczepienia w woj. warmińsko-mazurskim. W pełni zaszczepionych jest tam 29,2 proc. mieszkańców. (PAP)

Joanna Kiewisz-Wojciechowska
Print Friendly, PDF & Email