Beneficjenci Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego

Beneficjenci Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego
Fot. Andrzej Goiński

Dochód z IX Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego, który odbędzie się 2 lutego w CKK Jordanki w Toruniu trafi na konta dwóch instytucji w regionie niosących pomoc ubogim i niepełnosprawnym: Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Toruniu prowadzonego przez siostry serafitki oraz Domu Pomocy Społecznej w Świeciu prowadzonego przez siostry szarytki.

– Środki zbierane podczas kolejnych edycji naszego balu przeznaczamy na wspieranie różnych ośrodków opiekujących się niepełnosprawnymi, chorymi i potrzebującymi w całym regionie. Do tej pory przekazaliśmy potrzebującym 1,2 miliona złotych. W tym roku zbieramy pieniądze z myślą o podopiecznych placówek z Torunia i ze Świecia – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Toruniu prowadzony przez zgromadzenie serafitek przy ul. Paderewskiego 2 w Toruniu przeznaczony jest dla kobiet i mężczyzn przewlekle chorych, stale przebywających w placówce, którzy ze względu na wiek i stan zdrowia potrzebują całodobowej pielęgnacji i opieki oraz korzystania z innych świadczeń zdrowotnych i rehabilitacyjnych. Obecnie przebywa tu 86 osób z różnymi schorzeniami.

Z pieniędzy zebranych podczas balu siostry planują zakupić wózki inwalidzkie oraz platformy schodowe, a także zmodernizować ogród do celów rehabilitacyjnych. – Marzy mi się, aby pacjenci mogli więcej czasu spędzać w ogrodzie, ponieważ dostęp do świeżego powietrza, do natury jest bardzo ważnym elementem terapeutycznym – mówi siostra Marcelina Brzezińska, dyrektorka ZOL w Toruniu.

Źródło: kujawsko-pomorskie.pl

Fot. Andrzej Goiński

Print Friendly, PDF & Email