„Bajkowe portrety” – wernisaż fotografii w „Światowidzie”

„Bajkowe portrety” – wernisaż fotografii w „Światowidzie”
Fot. nadesłane

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza 7 lipca o godz. 18.00 na wernisaż fotografii Pauliny Szramke. Na wystawie zobaczymy „Bajkowe portrety” a konkretnie zdjęcia dziecięcych twarzy. Wstęp wolny.

Z fotografii Pauliny Szramke patrzą na nas dziecięce twarze – niektóre smutne, inne zamyślone lub bardzo poważne. W zdjęciach dostrzec można grę koloru, który wzbogaca kadr i dodaje magicznego klimatu, tworząc w całości bajkowe portrety.

Impulsem do podjęcia tematu fotografii dziecięcej były dzieci artystki.

– Gdy robiłam córce zdjęcia zamyśliła się i nie uśmiechnęła tak jak zwykle. To było coś magicznego, innego. Postanowiłam, że fotografując dzieci, poproszę je o powagę, chwilę zadumy. Czasami jest to bardzo trudne, gdyż oczy dzieci już same w sobie potrafią przekazać radość i uśmiech – postawiłam jednak na nostalgię i głębię spojrzenia – mówi Paulina Szramke.

Paulina Szramke z wykształcenia anglistka. Fotografią profesjonalną zajmuję się od dwóch lat. Prowadzi autorski cykl foto-reportaży, pt.: „Elblążanie i Elblążanki”, do którego zaprasza wyjątkowych mieszkańców, którzy inspirują oraz pokazują, że Elbląg to miasto wielu możliwości.

Wystawa będzie czynna do 27 sierpnia br. w godzinach pracy CSE „Światowid” w Elblągu.

Print Friendly, PDF & Email