Badaj się i lecz, bo samo nie minie. Wysłuchaj podcastów z ekspertami medycznymi

Badaj się i lecz, bo samo nie minie. Wysłuchaj podcastów z ekspertami medycznymi
Fot. materiały prasowe

W ramach kampanii „Badaj Się i Lecz”, która ma pobudzać zdrowotną Polaków dotyczącą chorób przewlekłych, zapytaliśmy ekspertów medycznych – prof. Leszka Czupryniaka, prof. Rafała Baranowskiego i prof. Pawła Śliwińskiego o to, jak pacjenci z cukrzycą, chorobami układu sercowo-naczyniowego i chorobami płuc powinni kontrolować swój stan zdrowia. Dziś prezentujemy pierwszy podcast – rozmowa z prof. Leszkiem Czupryniakiem.

Pacjenci z chorobami przewlekłymi w okresie pandemii koronawirusa czują się zdezorientowani. Część z nich obawia się zakażenia w placówce opieki zdrowotnej, wielu skarży się na trudności w dostępie do lekarzy, a do nowej formy kontaktu, jaką jest teleporada, nie wszyscy są przekonani. Jednak zwlekanie z diagnostyką i leczeniem może mieć poważne konsekwencje zdrowotne.

Na jakie niepokojące objawy powinni zwracać uwagę pacjenci z chorobami przewlekłymi? Kiedy niezbędna jest diagnoza i dalsze badania? Jaką pomoc można uzyskać poprzez teleporadę, a kiedy niezbędna jest wizyta w placówce zdrowia?

Zachęcamy do wysłuchania rozmowy z prof. Leszkiem Czupryniakiem prof. WUM , diabetologiem z Kliniki Diabetologii i Chorób Wewnętrznych, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego . Rozmowa dotyczy wczesnego rozpoznania, leczenia i stałym kontrolowaniu cukrzycy.

Kolejne materiały prezentować będziemy do końca tygodnia.

Podcast prof Leszek Czupryniak
Print Friendly, PDF & Email