Azja Płd.-Wsch.: Rośnie liczba zakażeń w Indonezji i na Filipinach

Azja Płd.-Wsch.: Rośnie liczba zakażeń w Indonezji i na Filipinach
Fot. Pixabay

W ciągu doby na Filipinach odnotowano 4 226 nowych infekcji koronawirusem, zmarło zaś 41 osób – podał w sobotę resort zdrowia tego kraju. W Indonezji, która jest drugim państwem w regionie, gdy chodzi o liczbę zakażeń, było 2 277 infekcji i 65 zgonów.

Od początku epidemii z powodu COVID-19 w Indonezji zmarło 5 658 osób. Chociaż pod względem ogólnej liczby potwierdzonych infekcji w regionie Azji Południowo-Wschodniej kraj ten został wyprzedzony przez Filipiny, na COVID-19 zmarło tam ponad dwa razy więcej chorych niż w tym pierwszym państwie.

Liczba przypadków śmiertelnych z powodu COVID-19 na Filipinach wynosi 2 209. Jeśli chodzi o liczbę zakażeń, to całkowity bilans wynosi dla 107-milionowych Filipin 126 885, podczas gdy dla 270-milionowej Indonezji 123 503.

By walczyć z koronawirusem władze Filipin wprowadziły w marcu ograniczenia należące do najsurowszych i najdłużej trwających na całym świecie. Od początku czerwca, gdy zniesiono niektóre obostrzenia, obserwuje się jednak gwałtowny wzrost liczby nowych zakażeń i zgonów.

Od wtorku na dwa tygodnie przywrócono kwarantannę w stołecznej Manili i otaczających ją prowincjach. Ograniczeniami objęto 27 mln osób, czyli mniej więcej jedną czwartą ludności kraju.

Jak ostrzegają związki zawodowe pracowników służby zdrowia system opieki medycznej na Filipinach jest przeciążony, a w szpitalach brakuje personelu i sprzętu, by radzić sobie z nową falą pacjentów chorych na COVID-19.

Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email