Austria: Wiedeński jarmark bożonarodzeniowy tylko dla klientów z certyfikatem

Austria: Wiedeński jarmark bożonarodzeniowy tylko dla klientów z certyfikatem
Fot. Pixabay

Od 12 listopada do 26 grudnia na placu przy wiedeńskim ratuszu odbywać się będzie świąteczny jarmark – Christkindlmarkt. To największa tego typu impreza w stolicy i w kraju – informuje „Vienna Online”.

Ubiegłoroczny jarmark odwołano ze względu na pandemię koronawirusa. W tym roku „zwiedzający ponownie mogą cieszyć się przedświąteczną atmosferą” w zgodzie z zasadą 2G (geimfpt, genesen – zaszczepieni i osoby wyleczone).

Tradycyjna świąteczna impreza odbędzie się ponownie w centrum stolicy na Rathausplatz. Jarmark pod hasłem „Nastrój i Bezpieczeństwo” rozpocznie się 12 listopada i potrwa do 26 grudnia. Organizator wydarzenia gwarantuje spełnienie wszystkich oficjalnych wymogów w zakresie bezpieczeństwa i zdrowia.

Świąteczne produkty zaprezentowane będą przez wystawców z wielu branż na blisko 150 stoiskach. Zwyczajowo, oprócz rękodzieła i tradycyjnych wyrobów, na jarmarku dostępna będzie bogata oferta gastronomiczna.

Christkindlmarkt na placu przy ratuszu to największy jarmark adwentowy w Wiedniu. W tym roku – jak zapewnia organizator – odbędzie się przy zachowaniu specjalnych środków bezpieczeństwa pandemicznego. Kluczowa będzie kontrola dostępu. Na rynek (a tym samym teren wydarzenia) będzie można wejść jedynie przez kilka specjalnych bramek, w których goście będą zobowiązani do przedstawienia certyfikatu COVID-19, zgodnie z aktualnymi zarządzeniami.

Przy wejściu obowiązywać ma zasada 2G (zaszczepieni lub ozdrowieńcy), która nie będzie dotyczyć dzieci do 6. roku życia. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat muszą zostać przebadane (testy). – Dzięki tym środkom ostrożności z wszystkich atrakcji na rynku będzie można korzystać bez kolejnych kontroli, także jeśli chodzi o stoiska gastronomiczne – wyjaśnia „Vienna Online”.

Dodatkowo, w czasie trwania jarmarku, przy Rathausplatz uruchomiony zostanie punkt szczepień, z którego będzie można skorzystać bez wcześniejszego umawiania się na wizytę. Jarmark będzie otwarty przez wszystkie dni tygodnia, od połowy listopada aż do 26 grudnia włącznie. (PAP)

Marzena Szulc
Print Friendly, PDF & Email