Austria: Czterolatka z zespołem pocovidowym najmłodszą pacjentką OIOM-u w Salzburgu

Austria: Czterolatka z zespołem pocovidowym najmłodszą pacjentką OIOM-u w Salzburgu
Fot. Pixabay

Czteroletnia dziewczynka jest obecnie najmłodszym pacjentem leczonym na oddziale intensywnej terapii pacjentów z COVID-19 w dziecięcym szpitalu uniwersyteckim w Salzburgu – informuje we wtorek portal Puls24.

Po przebytej infekcji koronawirusem dziewczynka cierpi na ciężkie powikłania – dziecięcy zespół pocovidowy PIMS (ang. pediatric inflammatory multisystem syndrome).

PIMS to wieloukładowy zespół zapalny u dzieci, pojawiający się po 2-4 tygodniach od zakażenia, który może występować nawet w przypadku, gdy infekcja przebiegała bezobjawowo.

Na oddziale intensywnej terapii dla dzieci w salzburskim szpitalu przebywa obecnie także 5-latek z COVID-19 – dodaje Puls24.

Jak informuje portal, aktualnie na oddziale ogólnym szpitala w Salzburgu przebywa czterech pacjentów z koronawirusem: jeden 19-latek i troje dzieci poniżej trzeciego roku życia. – Jednak nie pojawiają się oni w oficjalnych statystykach koronawirusowych szpitala, które uwzględniają tylko osoby dorosłe – podkreśla rzecznika placówki.

Marzena Szulc (PAP)
Print Friendly, PDF & Email