Aukcja WOŚP: 200 tys. zł za prezydencką koszulkę

Aukcja WOŚP: 200 tys. zł za prezydencką koszulkę
Fot. Jakub Szymczuk / KPRP

Podobnie jak w latach ubiegłych, także i w tym roku, podczas już 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy licytować można było przeróżne przedmioty, które na rzecz WOŚP przekazali znani sportowcy, aktorzy czy politycy. Prezydent RP Andrzej Duda przekazał w tym roku sportową koszulkę, w której wziął udział w marszu Nordic Walking w Zakopanem pod hasłem „TAK dla transplantacji”.

W rakcie licytacji WOŚP koszulka osiągnęła cenę dwustu tysięcy złotych. Razem z t-shirtem do zwycięzcy licytacji trafi zdjęcie, które tuż przed startem marszu wykonał Bartłomiej Jurecki z „Tygodnika Podhalańskiego”.

W tym roku Agata Kornhauser-Duda przekazała na licytację wieczorową suknię z żakardu w kolorze złoto-szarym autorstwa atelier „Dorota Goldpoint”. To w niej Pierwsza Dama reprezentowała Polskę na uroczystościach związanych z intronizacją Jego Cesarskiej Mości Cesarza Japonii Naruhito w październiku 2019 r. Kreację wylicytowano za 4950 zł.

W sumie dzięki przedmiotom podarowanym w tym roku przez Parę Prezydencką fundusze WOŚP zwiększyły się o 204 950 zł. Cel tegorocznej zbiórki to zapewnienie najwyższych standardów w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Oprac. MM
Źródło: prezydent.pl
Fot. Jakub Szymczuk / KPRP
Print Friendly, PDF & Email