Atak obronił tytuły mistrzowskie w siatkówce plażowej

Atak obronił tytuły mistrzowskie w siatkówce plażowej
Fot. nadesłane

W Piastowie koło Elbląga odbyły się Mistrzostwa Polski w siatkówkę plażową. Organizatorem zawodów był IKS Atak Elbląg, który bronił tytułów mistrzowskich. W ramach Otwartych Mistrzostw Polski – XVII Sand Cup 2021 rozegrany został także turniej w boccie.

Spotkania z udziałem siatkarzy na siedząco odbywały się na boiskach pokrytych matą, a zespoły zagrały w składach trzyosobowych. W tym turnieju obowiązywał system „brazylijski”, czyli zespół który poniósł dwie porażki odpadał z turnieju. Do walki o mistrzowski tytuł przystąpili reprezentanci z Łodzi, Katowic, Szczecina, Wrocławia, IKS Atak Elbląg, które wystawiły po dwie drużyny oraz jeden zespół z Warszawy.

W turnieju siatkówki na stojąco kibice mieli okazję zobaczyć trzy kluby Start Zielona Góra, Start Łódź oraz IKS Atak Elbląg. Zespoły rywalizowały ze sobą systemem każdy z każdym.

Wszystkie mecze mistrzowskie rozgrywane były do dwóch zwycięskich setów (do 21 pkt). Jeśli w setach był remis 1:1, wówczas rozegrany został trzeci set (do 15 pkt).

Najlepsze drużyny i zawodnicy otrzymali medale, puchary i nagrody rzeczowe. Wszystkie kluby, w których ta dyscyplina sportu jest uprawiana, zawsze są dobrze przygotowane do walki o mistrzostwo Polski. Cieszy też ilość startujących klubów, co gwarantuje wysoki poziom gier.

Klasyfikacja końcowa:
Siatkówka plażowa na siedząco:
1 miejsce IKS Atak Elbląg I (walka o 1 miejsce 2:1 (21:15; 8:21; 15:8))
2 miejsce Start Szczecin I
3 miejsce Start Łódź I (walka o 3 miejsce 2:1 (13:21; 21:17; 10:15))
4 miejsce Start Wrocław I
miejsca 5-6 SILESIA I, Start Łódź II
miejsca 7-8 Start Wrocław II, Start Szczecin II
miejsca 9-11 SILESIA II, Warszawa, IKS Atak Elbląg II
MVP turnieju Mariusz Wojdag z IKS Atak Elbląg I

Siatkówka plażowa na stojąco:
1 miejsce Start Zielona Góra
2 miejsce Start Łódź
3 miejsce IKS Atak Elbląg
MVP turnieju Bartłomiej Synowiec Zielona Góra

Boccia/Boule do turnieju zgłosiło się 12 dwuosobowych drużyn rywalizacja przebiegała w dwóch grupach, klasyfikacja końcowa:
1 miejsce drużyna Iks Atak 1
2 miejsce drużyna RadTczew
3 miejsce Kiersity Team

Impreza odbyła się przy wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Urzędu Marszałkowskiego woj warmińsko-mazurskiego oraz wójta gminy Milejewo.

Patronat nad wydarzeniem objął Maciej Romanowski – Starosta Elbląski.

Print Friendly, PDF & Email