Aquapark Wrocław się rozbudowuje

Aquapark Wrocław się rozbudowuje
Fot. mat prasowe Aquapark Wrocław

Rusza rozbudowa Aquapark Wrocław. Na tereny zewnętrzne wjechały koparki i ekipa budowlana. W ramach inwestycji wartej 9,4 mln złotych powstaną m.in. dwa nowe baseny. Będą one dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Nowa część aquaparku zostanie oddana do użytku podczas najbliższych wakacji.

– Po skompletowaniu wszystkich dokumentów i pozwoleń czas na etap, na który wszyscy czekaliśmy. Na tereny zewnętrzne wjechały koparki i ekipa budowlana, która robi wszystko żebyście już w najbliższe wakacje mogli zrelaksować się w nowych basenach – ogłosił wrocławski Aquapark.

– Wybieramy kafle, projektujemy szatnie i planujemy przestrzeń. Cały sztab ludzi pracuje nad tym, aby nowy budynek był piękny, funkcjonalny i przyjazny wszystkim naszym gościom – czytamy na oficjalnym profilu Aquapark Wrocław.

Decyzja: rozbudowa

Obecny kompleks Aquaparku Wrocław jest już jednym z największych tego typu obiektów w Polsce. Rocznie odwiedza go prawie dwa miliony gości, którzy mają do dyspozycji baseny wewnętrzne, zewnętrzne, zjeżdżalnie, saunarium z ogrodem saunowym, fitness i siłownię, plaże i miejsca do wypoczynku. Jednak w sezonie są dni, gdy w Aquaparku nie ma gdzie wcisnąć szpilki.

Mając powyższe na względzie, zarząd Wrocławskiego Parku Wodnego S.A. postanowił zagospodarować dodatkowy fragment terenu, który graniczy z ulicą Petrusewicza od strony północnej, a ze Wzgórzem Andersa od strony zachodniej. Powstaną tam dwa zewnętrzne baseny wraz z budynkami – szatniowo-sanitarnym, technicznym i kasowym.

– Chcemy stworzyć autonomiczną część zewnętrzną, z dostępem od ulicy Petrusewicza. Na placu wejściowym powstanie budynek kasowy z bramką obrotową, skąd będzie można przejść w głąb terenu do nowych i istniejących basenów zewnętrznych – mówi Grzegorz Kaliszczak, prezes Wrocławskiego Parku Wodnego S.A.

Dwa nowe baseny, większa plaża, dostępność dla niepełnosprawnych

Po rozbudowie kompleksu goście aquaparku będą mieli do dyspozycji dwa nowe baseny zewnętrzne z powiększoną plażą. Pierwsza niecka będzie miała charakter rekreacyjny – jej powierzchnia wyniesie 425 mkw., a głębokość 1,20 m. Druga – o pow. 82 mkw. i głębokości 0,4 m – będzie przeznaczona dla dzieci. W brodziku zainstalowane zostaną jeżyki wodne, dzwonki wodne i zjeżdżalnia „słoń”. Baseny zostaną doposażone w specjalne wózki inwalidzkie i dźwigi dla osób niepełnosprawnych oraz w cztery stanowiska dla ratowników.

Inwestycja warta 11 milionów ma zakończyć się jeszcze w tym sezonie letnim.

Źródło: wroclaw.pl / oprac na podst. materiałów Aquapark Wrocław
Fot. mat. prasowe
Print Friendly, PDF & Email