Andrusiewicz: Wkrótce ruszymy z projektem szerokiej rehabilitacji pacjentów pocovidowych

Andrusiewicz: Wkrótce ruszymy z projektem szerokiej rehabilitacji pacjentów pocovidowych
Fot. Rafał Sułek

Wkrótce ruszymy z projektem zakrojonej na szeroką skalę rehabilitacji pacjentów pocovidowych. Jest już wypracowane polecenie ministra zdrowia w tym zakresie, we wtorek lub w środę zostanie to ogłoszone – powiedział rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz.

Rzecznik resortu zdrowia był pytany w poniedziałek, czy będą powstawały kolejne oddziały rehabilitacji dla osób, które chorowały na COVID-19.

– Tak jak zapowiadał to minister Adam Niedzielski w sobotę na konferencji, jest już wypracowane polecenie ministra zdrowia w zakresie uruchomienia projektu szerszej rehabilitacji pocovidowej. To polecenie ministra zdrowia jest (oparte) na kanwie między innymi konsultacji z Krajową Izbą Fizjoterapeutów – mówił Andrusiewicz.

– Myślę, że jutro, bądź pojutrze to zostanie już ogłoszone przez ministra zdrowia i wkrótce ruszymy z projektem zakrojonej na szeroką skalę rehabilitacji pacjentów pocovidowych – dodał rzecznik resortu zdrowia.

Lider PO Borys Budka zaprezentował w sobotę pakiet propozycji na rzecz reformy służby zdrowia. Jednym z elementów programu jest bilans zdrowia Polaków po COVID-19.

Również w sobotę, po konferencji Platformy Obywatelskiej, Ministerstwo Zdrowia poinformowało na Twitterze o własnym programie rehabilitacji postcovidowej. – W przyszłym tygodniu ruszamy z projektem szerokiej rehabilitacji postcovidowej. Wkrótce minister Adam Niedzielski ogłosi szczegóły projektu – zapowiedziało MZ. (PAP)

Marzen Kozłowska
Print Friendly, PDF & Email