Andrusiewicz: Nie jesteśmy nawet pod szczytem trzeciej fali koronawirusa

Andrusiewicz: Nie jesteśmy nawet pod szczytem trzeciej fali koronawirusa
Fot. Polina Tankilevitch / Pexels

Nie jesteśmy nawet pod szczytem trzeciej fali koronawirusa – powiedział w piątek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Dlatego zaapelował o odpowiedzialność w najbliższych dniach. Dodał, że w poniedziałek ruszy dystrybucja maseczek dla mieszkańców 12 województw.

– Musimy być przygotowani na dalsze wzrosty zachorowań na COVID-19 w przyszłym tygodniu. Nie jesteśmy jeszcze pod szczytem nawet tej trzeciej fali, dlatego tak ważne jest, byśmy zachowali odpowiedzialność w najbliższych dniach – powiedział w piątek w czasie briefingu rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 25 998 osób. Zmarło 419 chorych – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia. W Polsce od początku epidemii zdiagnozowano ponad 2 mln chorych na COVID-19.

– Mamy transmisję wirusa w wersji brytyjskiej na poziomie 60 proc. To jest obraz, jak szybko nasze lekceważenie może doprowadzić do jeszcze drastyczniejszego wzrostu liczby zakażonych – powiedział Andrusiewicz.

Dodał, że mieszkańcy 12 województw, które do tej pory nie otrzymały maseczek, wkrótce je dostaną.

– To jest 112,5 mln masek, które od poniedziałku systematycznie będziemy wydawać do kolejnych województw – mówił rzecznik resortu zdrowia. Dodał, że przewidziano cztery maski na każdego mieszkańca.

– Przestańmy nonszalancko chodzić po ulicach z maseczką zsuniętą na brodę, bądź bez maseczki – zaapelował jednocześnie Andrusiewicz. (PAP)

Szymon Zdziebłowski
Print Friendly, PDF & Email