Andrusiewicz: Najwyższy wskaźnik zakażeń w województwach lubelskim, podlaskim i podkarpackim

Andrusiewicz: Najwyższy wskaźnik zakażeń w województwach lubelskim, podlaskim i podkarpackim
Fot. Pixabay

Najwyższy wskaźnik zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców jest w województwach: lubelskim, podlaskim i podkarpackim – poinformował rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz. Wskazał, że są to województwa, gdzie jest najmniejsza liczba szczepień przeciw COVID-19.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia odniósł się w czwartek w Polsat News do aktualnych danych dotyczących liczby potwierdzonych zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

– Mamy w tej chwili trzy wybijające się województwa pod względem liczby zakażeń na 100 tys. mieszkańców. Jeżeli w całej Polsce mówimy o skali zakażeń na poziomie 1,33 na 100 tys. mieszkańców, to w województwie lubelskim mamy poziom mniej więcej 3,57, w woj. podlaskim – 3,4, natomiast w woj. podkarpackim – ponad 2 – powiedział Andrusiewicz.

– To są te trzy województwa, które w tej chwili dominują pod kątem liczby zakażeń na 100 tys. mieszkańców. I nie dziwi chyba fakt, że w tych trzech województwach mamy najmniejszą liczbę szczepień – dodał rzecznik MZ.

Resort zdrowia podał w czwartek, że badania potwierdziły 510 nowych zakażeń koronawirusem. Nowe zakażenia dotyczą osób z województw: lubelskiego (75), mazowieckiego (54), podkarpackiego (45), małopolskiego (44), podlaskiego (40), dolnośląskiego (37), łódzkiego (36), pomorskiego (30), zachodniopomorskiego (28), kujawsko-pomorskiego (24), śląskiego (24), wielkopolskiego (24), warmińsko-mazurskiego (14), opolskiego (12), lubuskiego (11), świętokrzyskiego (4).

Resort przekazał też, że osiem zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. (PAP)

Danuta Starzyńska-Rosiecka
Print Friendly, PDF & Email