Andrusiewicz: Mamy już 618 osób, które wyzdrowiały

Andrusiewicz: Mamy już 618 osób, które wyzdrowiały
Fot. Pixabay

Rzecznik prasowy ministerstwa zdrowia poinformował dziś rano o nowych przypadkach koronawirusa, a także o osobach, które minionej nocy zmarły z powodu COVID-19. Pojawiły się też dobre informacje o osobach, które wyzdrowiały.

W ciągu minionej nocy potwierdzono 117 nowych przypadków koronawirusa. Zmarło też kolejnych sześciu pacjentów chorych na COVID-19.

– Mamy jednocześnie, co jest też istotną informacją, 618 osób, które wyzdrowiały, które mają na zakończenie hospitalizacji, bądź izolacji domowej wykonane testy, dwa testy w ciągu 24 godzin, które są testami negatywnymi, co znaczy, że te osoby wyzdrowiały. Ostatniej doby jest to w granicach 179 osób, które wyzdrowiały. To jest bardzo ważna informacja w natłoku tych informacji przykrych – zaznacza rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Rzecznik pytany był też o kwestię obowiązkowego zakrywania ust, bo nowy nakaz rodzi coraz więcej znaków zapytania. Jak zaznaczył Andrusiewicz, do jutra ministerstwo zdrowia wyda specjalny komunikat informujący o tym kiedy należy zakrywać usta i nos. Rozporządzenie w tej sprawie będzie dokładnie doprecyzowywało w jakich okolicznościach jest to konieczne.

Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email