Andrusiewicz: Liczymy, że do końca września rozpoczniemy szczepienia dla grupy wiekowej 5-12 lat

Andrusiewicz: Liczymy, że do końca września rozpoczniemy szczepienia dla grupy wiekowej 5-12 lat
Fot. Pixabay

Oczekujemy, że we wrześniu Europejska Agencja Leków wyda rekomendacje w zakresie szczepienia dzieci poniżej 12. roku życia – powiedział w czwartek rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz. – Liczymy, że do końca września uda nam się rozpocząć program szczepień dla grupy wiekowej 5-12 lat – dodał.

Podczas konferencji prasowej Andrusiewicz zapytany o szczepienia dla dzieci poniżej 12. roku życia powiedział, że Ministerstwo Zdrowia oczekuje, że we wrześniu, zgodnie z obietnicami, koncern Pfizer-BioNTech przedstawi wyniki badania Europejskiej Agencji Leków, która to wyda rekomendacje w zakresie szczepienia dzieci poniżej 12. roku życia.

– Wrzesień to będzie raczej rekomendacja w zakresie grupy wiekowej 5-12 lat – powiedział rzecznik. Liczymy, że do końca roku wdrożymy szczepienia w grupie od 0,5 do 5. roku życia – dodał.

– Kwestia przedstawienia wyników badań przez koncern Pfizer-BioNTech leży nam na sercu i chcielibyśmy, żeby te badania zostały udostępnione jak najszybciej – poinformował Andrusiewicz. Dodał, że jest to niezwykle istotne pod kątem roku szkolnego i bezproblemowego powrotu dzieci do szkół. (PAP)

Katarzyna Herbut
Print Friendly, PDF & Email