Andrusiewicz: 145 tys. dzieci w wieku 5-11 lat zarejestrowano dotąd na szczepienie przeciw COVID-19

Andrusiewicz: 145 tys. dzieci w wieku 5-11 lat zarejestrowano dotąd na szczepienie przeciw COVID-19
Fot. Pixabay

145 tys. dzieci w wieku 5-11 lat zarejestrowano dotąd na szczepienie przeciw COVID-19 – podał w czwartek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

– Dzisiaj, od godz. 8:00 szczepienia dzieci 5-11 lat ruszyły. W tej chwili zaszczepione jest 170 dzieci, a z godziny na godzinę ta liczba rośnie – wskazał rzecznik. Zauważył, że w niektórych województwach, w niektórych powiatach, na czwartek nie ma żadnych wolnych terminów, a punkty szczepień przygotowują nowe, na kolejne dni.

Andrusiewicz wskazał, że szczepionki przeciw COVID-19 przychodzą do Polski w opakowaniach po 100 dawek i początkowo, by nie opóźniać dystrybucji tak są wysyłane. Dodał, że z myślą o małych punktach szczepień, zdecydowano, iż od przyszłego tygodnia będzie możliwość wysyłki po 20 dawek.

– Od poniedziałku szczepionki będą wysyłane po 20 dawek, w tej chwili w Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych trwa dzielenie szczepionek na mniejsze partie, także i te mniejsze punkty od nowego tygodnia będą mogły szczepić dzieci, mówimy głównie o powiatach i gminach wiejskich – powiedział mediom Andrusiewicz. (PAP)

Katarzyna Lechowicz-Dyl
Print Friendly, PDF & Email