American model story

American model story
Fot. @MsJamieBrewer (Pinterest, Twitter)

Kto powiedział, że osoby z zespołem Downa nie mogą podbijać świata filmu i mody? Jamie Brewer jest najlepszym przykładem tego, że jeśli bardzo chcą, to nic nie stoi im na przeszkodzie! To, że ich piękno odbiega od tych promowanych w mediach, nie ma znaczenia.

Jeśli kiedykolwiek oglądałeś „American Horror Story”, to na pewno ją kojarzysz. Już w wieku 14 lat zaczęła brać lekcje teatru w College for Kids. Jej aktorskim debiutem okazała się rola Adelaide w serialu „American Horror Story: Murder House”. Dwa lata później pojawiła się „Southland”, ·w odcinku zatytułowanym „Heat”. Wciąż wierna „American Horror Story”, zagrała gościnnie m.in. w „Switched at Birth”. Z kolei w 2017 roku nadszedł czas na film komediowy – w „Whitney’s Wedding” dostała rolę panny młodej. Tak, to wszystko zagrała kobieta, która urodziła się 5 lutego 1985 r. w Kalifornii, z chorobą genetyczną – zespołem Downa.

Oprócz bycia wspaniałą aktorką Brewer, bywa też modelką. W 2015 roku została okrzyknięta pierwszą kobietą z zespołem Downa, chodzącą po czerwonym dywanie na New York Fashion Week. Pojawiła się na wybiegu u projektantki Carrie Hammer, w ramach projektu „Role Models Not Runway Models”. To kampania gdzie Hammer pokazuje silne kobiety, które wcale nie muszą pasować do standardów piękna. Brewer pojawiła się w przepięknej czarnej sukience inspirowanej „American Horror Story”. Po pokazie, podczas wywiadu dla Entertainment Tonight, powiedziała: „To niesamowite, że branża modowa obejmuje osoby niepełnosprawne. To świetna okazja dla kobiet, które są niepełnosprawne”.

Poza rozwijaniem swojej kariery Brewer poświęca swój czas także wielu społecznościom działającym na rzecz osób niepełnosprawnych. Jest związana z kilkoma organizacjami non-profit, w tym DSALA, DSiAM, BTAP, National Down Syndrome Congress, Amerykańskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Stanów Zjednoczonych i Civitan International. W 2017 r. amerykańska piosenkarka Miley Cyrus poprosiła Brewer o przedstawienie jej na imprezie Variety Power of Women, gdzie Cyrus otrzymała nagrodę dla Fundacji Happy Hippie.

Choć Jamie nie wiąże swojej przyszłości z modą, cieszy się tym, że może dać siłę dziewczynom takim jak ona. – Jeśli ja mogę coś osiągnąć, one też – powiedziała w programie „Today”.

Fot. @MsJamieBrewer (Pinterest, Twitter)
Źródło: facebook.com/MsJamieBrewer/
Print Friendly, PDF & Email