„Alzheimer-rozumiem-wspieram” - zaproszenie na warsztaty

„Alzheimer-rozumiem-wspieram” - zaproszenie na warsztaty
Fot. pixabay.com

Środowiskowy Dom Samopomocy przy ul. Zamkowej 16A  w Elblągu oraz Elbląskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera i Innymi Zaburzeniami Psychicznymi zapraszają  do udziału w warsztatach edukacyjnych.

Warsztaty odbędą się 22 września br. o godz. 10.00 w Ratuszu Staromiejskim, Stary Rynek 25 w Elblągu.

Warsztaty kierujemy do rodzin i opiekunów osób żyjących z demencją, osób działających na rzecz tej grupy chorych oraz wszystkich zainteresowanych  problematyką.

Wydarzenie zrealizowane będzie w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej: „Alzheimer-rozumiem-wspieram”, której inicjatorami są: Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Alzheimer Polska.

Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość zapoznania się z programem TEEPY SNOW, który uczy spoglądać na świat „oczami demencji” po to, aby lepiej komunikować się z chorym, zrozumieć co czuje i jak odbiera rzeczywistość.

Spotkanie poprowadzi  pierwsza w Polsce licencjonowana trenerka w innowacyjnym amerykańskim programie edukacji o demencji – Marlena Meyer.

W trakcie warsztatów kadra Środowiskowego Domu Samopomocy udzieli wszystkim zainteresowanym informacji na temat funkcjonowania placówki oraz możliwości uzyskania wsparcia dla rodzin zmagających się z opieką nad chorym z demencją.

Print Friendly, PDF & Email