„Alpiniści dla WOŚP” z wizytą w WSZ

Fot. Mateusz Misztal

W wielu miastach w Polsce wywołują uśmiech u dzieci przebywających w szpitalach. „Alpiniści dla WOŚP” to grupa osób, która choć na chwilę stara się umilić czas najmłodszym pacjentom. Dziś pojawiła się przed oknami oddziału dziecięcego WSZ w Elblągu.


KLIKNIJ W ZDJĘCIE GŁÓWNE I ZOBACZ FOTORELACJĘ Z WYDARZENIA

Odwiedzają placówki, w których znajdują się oddziały dziecięce. Przebierają się za postaci ze znanych i lubianych bajek i myją szpitalne okna. W akację angażują się także druhowie z OSP.

– Niestety dziś z racji tego, że jest bardzo zimno, mycie okien się nie odbyło, ale mieliśmy chociaż namiastkę tego. Nasi alpiniści na wysięgniku powspinali się trochę. Jak widać reakcja dzieci jest entuzjastyczna – mówi Tomasz Czapla, inspektor ds. marketingu z zespołu prasowego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. – To taki wstęp do finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który będzie już za półtorej tygodnia, również w naszym szpitalu – dodaje.

Na najmłodszych czekały także przygotowane przez grupę alpinistów prezenty.

– Alpiniści współpracują ze szpitalami w całej Polsce. W tym roku nawiązaliśmy z nimi współpracę i nasza placówka dołączyła do akcji i dziś przyszła kolej na Elbląg – zaznacza Tomasz Czapla.

Podobne akcje odbyły się już w Białymstoku, Chorzowie, Olsztynie i Wrocławiu, a dziś w Elblągu i Kaliszu. Na mapie alpinistów jest jeszcze m.in. Gdańsk, Gniezno, Grudziądz, Bydgoszcz, Toruń, Kielce, Szczecin, Gliwice, Kraków, Łódź i Warszawa.

Print Friendly, PDF & Email