Agata Kornhauser-Duda i Elizabeta Gjorgievska z wizytą u warszawskich pacjentek

Agata Kornhauser-Duda i Elizabeta Gjorgievska z wizytą u warszawskich pacjentek
Fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP

We wtorek w Warszawie odbyła się wizyta Pary Prezydenckiej Republiki Macedonii Północnej, w ramach której Pierwsze Damy Polski i Macedonii odwiedziły Szpital Kliniczny im. księżnej Anny Mazowieckiej. Wcześniej panie spotkały się z uczniami Zespołu Szkół Specjalnych nr 85.

W cieszącym się długą tradycją szpitalu powstał pierwszy w Polsce Odział Patologii Ciąży. Placówka zajmuje się wszechstronną opieką nad kobietami w każdym wieku i nowonarodzonymi dziećmi, specjalizuje się w prowadzeniu ciąż pacjentek dotkniętych różnymi schorzeniami, z zagrożeniem porodem przedwczesnym oraz z ciążą mnogą, jak również leczeniem dzieci chorych i urodzonych przedwcześnie.

Pierwsze Damy złożyły wizytę na Oddziale Patologii Ciąży, gdzie rozmawiały z pacjentkami czekającymi na rozwiązanie i personelem medycznym, poznały również dzieci przebywające na oddziałach patologii i intensywnej terapii noworodka. Małżonki Prezydentów skierowały słowa wsparcia do rodziców i wyraziły nadzieję na szybki powrót noworodków do domów. Niektóre z dzieci przyszły na świat z ekstremalnie niską masą ciała.

W klinice hospitalizowanych jest rocznie około 3000 dzieci, w tym około 300 wymagających intensywnej terapii. Liczba pacjentów w Polsce, którzy przyszli na świat z wagą poniżej 1500 gramów wynosi ponad 100 rocznie.

Oprac. Red.
Źródło: prezydent.pl
Fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP
Print Friendly, PDF & Email