Adam Niedzielski zaprzysiężony na urząd Ministra Zdrowia

Adam Niedzielski zaprzysiężony na urząd Ministra Zdrowia
Fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP

Prezydent Andrzej Duda powołał dziś w skład Rady Ministrów dwóch nowych ministrów. Od dziś Ministerstwem Spraw Zagranicznych pokieruje Zbigniew Rau a Ministerstwem Zdrowia Adam Niedzielski.

– Bardzo serdecznie gratuluję, ale przede wszystkim dziękuję za objęcie tych niezwykle ważnych urzędów w trudnych czasach, dlatego że zarówno jeżeli chodzi o ochronę zdrowia, jak i o sprawy zagraniczne, widzimy że to są dzisiaj te główne tematy o których mówią media. Z jednej strony problem walki z koronawirusem, z drugiej to, co dzieje się za naszą wschodnią granicą, chociażby na Białorusi, a także w innych miejscach na świecie, powoduje, że to nie są dla polityki zagranicznej łatwe czasy – mówił podczas dzisiejszej uroczystości Prezydent Andrzej Duda. – Pan Adam Niedzielski ma długie lata doświadczeń i w Ministerstwie Finansów i w Narodowym Funduszu Zdrowia. To takie swoiste połączenie, bo choć nie jest pan lekarzem, jest pan ekonomistą, ale kiedy zastanawiałem się nad pana kandydaturą, pomyślałem sobie: „Może właśnie to jest fenomenalny pomysł, na trudne czasy, kiedy także z i z punktu widzenia finansowego trzeba spojrzeć na ten system (ochrony zdrowia – red.)” – dodał.

– Chcę od razu zadeklarować, że tym takim przesłaniem na moje potencjalne rządy w ministerstwie, (…) będzie hasło „Wszystkie ręce na pokład”. Zapraszam wszystkich do współpracy. Jestem osobą na tą współpracę otwartą. Myślę, że przedstawiciele środowisk medycznych, pacjenckich, będą mogli państwu potwierdzić tę cechę i chciałbym na niej oprzeć działanie również tutaj – w ministerstwie – na dialogu, na otwartości, na współpracy i mam nadzieję, że mój epizod w NFZ pokazał, że nie jest to powtarzany slogan, tylko to będzie rzeczywistość – mówił Adam Niedzielski kilka dni temu po spotkaniu z ówczesnym ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim.

Tuż przed uroczystością zaprzysiężenia nowych ministrów Prezydent odwołał ze składu Rady Ministrów Łukasza Szumowskiego z urzędu Ministra Zdrowia i Jacka Czaputowicza z urzędu Ministra Spraw Zagranicznych.

Fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP
Print Friendly, PDF & Email