Abelard Giza udostępnia swój program niesłyszącym

Abelard Giza udostępnia swój program niesłyszącym
Fot. kadr z filmu

Polski komik, stand-uper, scenarzysta, autor tekstów komediowych. Założyciel i lider nieistniejącego już Kabaretu Limo – Abelard Giza wyszedł naprzeciw osobom z dysfunkcją słuchu i do swojego ostatniego programu udostępnionego na You Tube dodał napisy. „ To nie jest ani drogie, ani skomplikowane, a bardzo może pomóc” – zachęca artysta.

W najnowszym poście na swoim profilu artysta wstawił krótki filmik w którym po chwili wyłącza głos, mimo że mówi dalej, następnie pojawiają się napisy.

– O! I co?! Lepiej? No pewnie, że lepiej. Przynajmniej teraz wiecie o czym gadam. Napisy. Niby nic, a jednak robią robotę. 50 tysięcy osób w Polsce jest niesłyszących. 900 tysięcy ma uszczerbek słuchu. To jest prawie milion osób, dla których, to jedyny sposób, żeby obejrzeć film, serial albo stand-up – mówi Abelard.

Artysta wychodząc naprzeciw osobom z dysfunkcją słuchu udostępnił w swoim ostatnim programie dostępnym na YouTube napisy, dzięki czemu, dziś każdy może cieszyć się jego twórczością.

Abelard zachęca całe swoje środowisko do podobnych działań i obiecuje, że przy pozostałych jego programach również pojawi się możliwość włączenia napisów.

Info :)

Taka sytuacja! :D

Gepostet von Abelard Giza am Freitag, 12. Juni 2020
Print Friendly, PDF & Email