A. Pietrzyk o książkach: Max Bilski „Hotel w Lizbonie”

A. Pietrzyk o książkach: Max Bilski „Hotel w Lizbonie”
Fot. Adminstrator

„Hotel w Lizbonie” to pierwszy tom cyklu „Podróże ze śmiercią” autorstwa Maxa Bilskiego. Mamy w tej powieści dwoje głównych bohaterów, Michała i Joannę, którzy są dziennikarskim małżeństwem. Oprócz nich poznajemy jeszcze kilkunastu współtowarzyszy wycieczki do Lizbony oraz pilotkę.

Nasi bohaterowie najpierw stają się świadkami tragicznego wypadku, a potem w ich otoczeniu dochodzi do morderstwa, przez co urlop zamienia się w koszmar, ale jest to koszmar zabawny.

Nie mamy tu zagadki kryminalnej na serio, lecz wakacyjną przygodę z morderstwem w tle, a raczej z dużym pechem, który towarzyszy naszym bohaterom, a głównie Michałowi. To on jest narratorem tej historii i opowiada nam wszystko z ironią, a nawet sarkazmem, przez który nie raz przebija arogancja.

Ironiczny język powieści czasami bywa ciężki, a bohater męczący, ale całość się broni. Jeśli ktoś lubi lekkie kryminały z pechową postacią, która co chwilę się pakuje w kłopoty, to może sięgnąć po „Hotel w Lizbonie”.

Audiobook: Max Bilski, „Hotel w Lizbonie”, Wydawnictwo Storybox, czyta Roch Siemianowski, czas nagrania: 6 godzin 14 minut.

Fot. mat. pras.
Print Friendly, PDF & Email