A. Pietrzyk o książkach: Anna Kantoch „Łaska”

A. Pietrzyk o książkach: Anna Kantoch „Łaska”
Fot. Adminstrator

Czasami lepiej nie pamiętać. Niepamięć jest łaską zwłaszcza dla dzieci, które przeżyły coś strasznego jak sześcioletnia Marysia.

W 1985 roku dorosła Maria jest nauczycielką w szkole podstawowej. Wydarzenia sprzed trzydziestu lat, choć zapomniane wpływają jednak na jej życie. Pewnego dnia jeden z jej uczniów zostaje znaleziony powieszony w miejskim parku. Policja rozpoczyna śledztwo. Maria również angażuje się w poznanie prawdy, albowiem chłopiec przed śmiercią przekazał jej tajemniczy rysunek i poprosił o pomoc.

Anna Kantoch zaczyna opowieść od przerażającego wydarzenia z roku 1955, a potem przenosi fabułę trzydzieści lat później. Łączy więc tajemnicę z przeszłości z zagadką kryminalną dziejącą się teraźniejszym czasie książki. To bardzo popularny chwyt pośród autorów kryminałów i trzeba wykazać się dużą pomysłowością, żeby podtrzymać jego atrakcyjność. Autorce „Łaski” to się udało.

Skonstruowała wciągającą intrygę i przede wszystkim stworzyła niesamowity, mroczny klimat, który pamięta się długo po zakończeniu lektury. Polecam.

Audiobook: Anna Kantoch, „Łaska”, Wydawnictwo Aleksandria, czyta Grzegorz Przybył, czas nagrania: 12 godzin 44 minuty.

Fot. mat. pras.
Print Friendly, PDF & Email