Gdańsk: Także w bieżącym roku korzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa

Gdańsk: Także w bieżącym roku korzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa
Fot. pixabay.com

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku przygotował zwięzłą informację, o instytucjach i organizacjach pozarządowych bezpłatnie pomagających potrzebującym w różnym zakresie tematycznym.

W trudnych, życiowych sytuacjach warto się z nią zapoznać, by odnaleźć kontakt do specjalistów, którzy służą adekwatnym wsparciem.

Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa dostępna jest m.in.:

Zawiera adresy oraz kontakt m.in. do poradni, ośrodków i centrów wsparcia, instytucji miejskich oraz organizacji pozarządowych wspierających mieszkanki i mieszkańców. Baza zawiera informacje nie tylko o jednostkach działających w Gdańsku, ale też mających ogólnopolski charakter.

Poradnictwo w szerokim zakresie tematycznym

Osoby, które potrzebują bezpłatnej konsultacji w różnym zakresie, szybko znajdą kontakt do właściwych instytucji pomocowych.

Świadczą one nieodpłatne formy doradztwa np. w zakresie spraw rodzinnych, dotyczących wsparcia psychologicznego, pedagogicznego, socjalnego, praw dziecka, praw człowieka, pomocy dla osób zadłużonych oraz dla mieszkanek i mieszkańców z problemami uzależnień.

Lista obejmuje również instytucje wspierające osoby bezrobotne, osoby w bezdomności, ale też starsze oraz z niepełnosprawnością.

Są tam też adresy np. do podmiotów miejskich i organizacji pozarządowych udzielających konsultacji w zakresie praw konsumenta, praw pacjenta, zabezpieczenia ekonomicznego i społecznego.

Wiele kontaktów dotyczy w szczególności poradni i ośrodków, które udzielają specjalistycznego wsparcia np. psychologicznego i pedagogicznego dzieciom, młodzieży i rodzicom.

Druga część listy zawiera informacje o punktach nieodpłatnego poradnictwa prawnego, obywatelskiego wraz z mediacją w Gdańsku, prowadzonych przez MOPR i organizacje pozarządowe. Z tego wsparcia mogą skorzystać osoby, których nie stać na odpłatną wizytę u prawnika.

Z prawnikami i doradcami obywatelskimi można się skonsultować bezpośrednio w punktach świadczących tę pomoc lub telefonicznie i poprzez e-mail.

Obowiązują zapisy na porady, w dni powszednie:

Print Friendly, PDF & Email