Grudziądz: Zamaskowany senior

Grudziądz: Zamaskowany senior
Fot. grudziądz.pl

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo grudziądzkich seniorów rusza akcja „Zamaskowany senior”. Starsi grudziądzanie, za pośrednictwem m.in. Klubów Seniora, otrzymają pakiety ochrony osobistej. Pierwsze zestawy trafiły już do odbiorców.

Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski zdecydował, że najbardziej potrzebujący seniorzy otrzymają pakiety ochronne od miasta. W praktyce oznacza to, że od poniedziałku, 4 maja, starsi grudziądzanie, którzy nie mają możliwości zapewnienia sobie maseczki ochronnej, będą mogli otrzymać ją bezpłatnie. Jednak już dzisiaj, 30 kwietnia, pierwsze pakiety ze środkami ochrony osobistej trafiły do Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego.

– Serdecznie dziękujemy panu prezydentowi za przywiezione dzisiaj pakiety w ramach akcji „Zamaskowany senior”. W tym szczególnym okresie ważne jest dbanie o siebie i my jako aktywni seniorzy wykorzystamy te zestawy, aby się zabezpieczać i nie rozprzestrzeniać zarazków – mówiła Przewodnicząca Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego Helena Danielewicz.

Akcja „Zamaskowany senior” skierowana jest do grudziądzkich seniorów powyżej 65. roku życia. W czasie panującej epidemii osoby starsze są grupą najbardziej narażoną na ciężki przebieg infekcji.

– Najbardziej narażeni na zakażenie koronawirusem SARS-CoV-19 są seniorzy. Wychodząc naprzeciw potrzebom osób starszych zorganizowałem akcję „Zamaskowany senior”. Wiedząc, że znajdują się Państwo w grupie największego ryzyka, postanowiłem przekazać grudziądzkim seniorom pakiet środków ochrony osobistej – mówi Maciej Glamowski.

W skład pakietu wchodzą dwie maseczki ochronne, instrukcja ich użytkowania oraz płyn dezynfekujący o pojemności 1l. Zestawy zostaną dostarczone m.in. do grudziądzkich Klubów Seniora, podopiecznych i opiekunek Domu Dziennej Pomocy oraz stowarzyszeniom zrzeszających osoby starsze, np. Związku Kombatantów i Związku Sybiraków. Informujemy, że liczba pakietów jest ograniczona.

Maseczki, które otrzymają seniorzy, posiadają grudziądzki akcent w postaci logotypu „Pokochaj Grudziądz”.

– Pamiętajmy jednak, że najlepszą ochroną przed zakażeniem jest pozostanie w domu. Dlatego proszę Państwa, starszych grudziądzan, o wychodzenie tylko w sprawach niezbędnych dla życia codziennego – apeluje prezydent Grudziądza.

Jednocześnie prosimy seniorów o korzystanie z pomocy najbliższych i wolontariuszy. Pomoc przy zrobieniu zakupów można uzyskać od Urzędu Miasta w Grudziądzu pod specjalnie dedykowaną infolinią: 667 117 207.

Print Friendly, PDF & Email