7,5 tony produktów spożywczych na świąteczne stoły

7,5 tony produktów spożywczych na świąteczne stoły
Fot. nadesłana/archiwum redakcji

I po zbiórce. Przez dwa dni zebraliśmy w Elblągu około 7,5 tony produktów spożywczych. Wszystko posegregowane, policzone, podzielone. Pierwsze organizacje już odebrała swój przydział. Pozostałe mają na to czas do końca tygodnia. Do Świąt jeszcze daleko – świąteczne paczki zdążą trafić do adresatów.

Bardzo serdeczne dziękujemy wszystkim elblążanom, którzy nie przeszli obojętnie obok koszy Banku Żywności i podzielili się z najbiedniejszymi mieszkańcami naszego miasta. Przywieźliśmy do magazynu prawie 7,5 tony różnych produktów, w tym ponad 2 tony mąki, 800 kg cukru, górę makaronu i dużo słodyczy. Nie mamy jeszcze raportu z terenu. Żywność zebrana w Elblągu trafi do elblążan, a zebrana w pozostałych miejscowościach do mieszkańców tych miejscowości. 160 paczek przygotowaliśmy sami na podstawie zgłoszeń części uczestniczących w zbiórce organizacji. Odłożyliśmy też produkty, które wykorzystamy do przygotowania spotkania wigilijnego dla grupy naszych podopiecznych. Pozostałe przygotowujemy do transportu dla naszych partnerów.

Nie byłoby zbiórki bez ofiarnej pracy wolontariuszy. Oprócz grupy wolontariuszy Banku Żywności w zbiórce wzięły udział poniższe szkoły i organizacje: SP nr 11, 16, 18, 19, 25, SPS nr3; gimnazja nr 1, 2, 6; OSW nr 1 i 2, Środowiskowy Hufiec Pracy; I, II, III i IV LO, Zespół Szkół Gospodarczych, Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych, Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług, Bursy Szkolne nr 3 i 4; Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy; Zespoły Caritas: Parafii pw. Św. Rodziny, Parafii pw. Św. Pawła, Parafii pw. Królowej Polski, Parafii pw. Św. Brata Alberta, Klub Karola; Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Katolicki Ruch Antynarkotyczny KARAN, stowarzyszenie Przyjazny Krąg, Stowarzyszenie Integracyjne RAZEM, stowarzyszenie Fantazja, Stowarzyszenie Nasza Zawada, Stowarzyszenie Rodzicielstwa Zastępczego, stowarzyszenie Żuławy, ŚDS Przezmark. W Tolkmicku zbierało gimnazjum im. Jana Pawła II, w Suchaczu szkoła podstawowa, w Jegłowniku ŚDS Kwietniewo, w Młynarach GOPS.

Plakaty przygotowała Federacja Polskich Banków Żywności, ulotki wydrukowała nam bezpłatnie Agencja Reklamowa Contact, w transporcie żywności ze sklepów pomogły: Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Zarząd Zieleni Miejskiej i OSW nr 2.

Naszym wolontariuszom i sponsorom gorąco dziękujemy.

Wszystkim elblążanom – i tym, którzy się podzielili, i tym, do których te dary trafią, a także tym , którzy nie zdążyli się podzielić , wolontariuszom i sponsorom, życzymy spokojnych, ale wesołych Świąt Bożego Narodzenia i smakowitej wieczerzy wigilijnej przy radosnej kolędzie w towarzystwie najbliższych.

Print Friendly, PDF & Email