Statuetki Świętego Jakuba przyznane

Statuetki Świętego Jakuba przyznane
Fot. UM Olsztyn

Wiemy już kto tym razem otrzymał statuetki św. Jakuba, czyli doroczne nagrody Prezydenta Olsztyna.

Gala Noworoczna rozpoczęła się tym razem od minuty ciszy, którą zgromadzeni uczcili pamięć, zamordowanego podczas ostatniego finału WOŚP, prezydenta Gdańska – Pawła Adamowicza.

– Dla nas – samorządowców, ale także dla wszystkich ludzi dobrego serca, ten rok zaczął się źle – tymi słowami otworzył spotkanie prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz – Ta trudna do zrozumienia śmierć położyła się cieniem na początku tego roku.

Roku, w którym prezydent Grzymowicz obchodzi 10. rocznicę objęcia urzędu prezydenta miasta. – Wierzę, że razem możemy zmienić Olsztyn na lepszy, piękniejszy, przyjaźniejszy i jeszcze bardziej kochany – mówił Grzymowicz – To był cel, który postawiłem przed sobą i moimi współpracownikami… Nie powiem, że już go osiągnęliśmy, ale też nie mam wątpliwości, że bardzo się do niego zbliżyliśmy – i jesteśmy na dobrej drodze, żeby go osiągnąć.

Ten cel udaje się osiągnąć także dzięki ludziom, firmom i organizacjom pozarządowym, które szczególnie dbają o rozwój naszego miasta. I te osoby po raz kolejny docenił prezydent, przyznając im statuetki Św. Jakuba oraz nagrody pieniężne w wysokości 6 tys. zł. Wyróżnienie, w sześciu różnych kategoriach, odebrali:

w dziedzinie: kultura – Stowarzyszenie Kulturalne Zespół Pieśni i Tańca WARMIA
w dziedzinie: nauka – Prof. dr hab. Małgorzata Darewicz
w dziedzinie: sport – Konrad Bukowiecki
w dziedzinie: gospodarka – SPRINT S.A.
w dziedzinie: działalność pozarządowa – Stowarzyszenie OLSZTYN 2.0
w dziedzinie: za szczególne zasługi dla Olsztyna – Prof. dr hab. Zenon Zduńczyk

Print Friendly, PDF & Email