4 tys. dolarów za złotą maskę chroniącą przed koronawirusem

4 tys. dolarów za złotą maskę chroniącą przed koronawirusem
Fot. Pixabay

Pewien biznesmen z miasta Puna na zachodzie Indii wydał ok. 4000 USD na wykonaną na miarę maskę ze złota, która ma go chronić przed epidemią koronawirusa. – To cienka maska z niewielkimi otworami, które pomagają mi oddychać – powiedział AFP Shankar Kurhade.

– Nie jestem pewien, czy skutecznie chroni mnie przed koronawirusem, więc podejmuję inne środki ostrożności – dodał.

Osiem dni zajęło rzemieślnikom wykonanie tej 60-gramowej maski pokrytej złotem.

Kurhade, który jest właścicielem firmy produkującej hangary, powiedział, że wpadł na pomysł stworzenia dla siebie złotej maseczki po obejrzeniu reportażu o mężczyźnie, który do ochrony przed COVID-19 zafundował sobie maskę ze srebra.

– Ludzie proszą mnie o selfie – powiedział biznesmen z Puny w stanie Maharasztra. I dodał, że ludzie są pod wrażeniem, gdy go widzą w złotej masce.

Ten 49-letni mężczyzna lubi ozdabiać się złotą biżuterią. Jak przyznaje, ma na sobie ok. 1 kg złota, w tym bransoletę, naszyjnik i pierścienie, które nosi na każdym palcu prawej dłoni.

Indie wprowadziły obowiązek noszenia masek w miejscach publicznych w celu walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Od wybuchu epidemii w kraju tym zdiagnozowano ponad 673 tys. zakażeń, ponad 19 tys. osób zmarło. Indie są czwartym krajem, po USA, Brazylii i Rosji, jeśli chodzi o największą liczbę infekcji SARS-CoV-2.

Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email