4 600 odblasków dla dzieci

4 600 odblasków dla dzieci
Fot. Adminstrator

W ramach policyjnych działań „Bezpieczna Droga do Szkoły 2019″, policjanci z elbląskiej drogówki rozdali 4 600 odblasków dla uczniów pierwszych klas. Świecące gadżety zostały przekazane przez firmę GE Power Sp. z o.o., która co roku wspiera działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

We wrześniu policjanci Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, przy współpracy z uczniami klas mundurowych Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu, prowadzili zajęcia skierowane do najmłodszych dzieci szkół podstawowych. W tym czasie przeprowadzono warsztaty w 11 placówkach, w których uczestniczyło blisko 1 200 uczniów.

Głównym tematem zajęć było bezpieczne poruszanie się po drogach w okolicach szkół. Najciekawsze dla pierwszaków były ćwiczenia prawidłowego przechodzenia po przejściu dla pieszych. Od początku września policjanci rozdali uczniom blisko 4 800 elementów odblaskowych przekazanych przez firmę GE Power Sp. z o.o., która co roku wspiera działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Print Friendly, PDF & Email