33 spotkania profilaktyczne i ponad 900 uczestników

33 spotkania profilaktyczne i ponad 900 uczestników
Fot. KMP Elbląg

W ubiegłym roku z udziałem pieszych, miało miejsce 51 zdarzeń spośród nich 32 były na przejściach dla pieszych. Na 3 ofiary śmiertelne 2 osoby to piesi – informuje Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego elbląskiej policji kom. Tomasz Krawcewicz.

Dostrzegając ten problem elbląscy policjanci jeszcze intensywniej przeprowadzają działania profilaktyczne w tym zakresie. Od stycznia tego roku w 33 spotkaniach wzięło udział blisko 900 osób.

Spośród nich są również młodzi kierowcy. Do nich kierowana jest dodatkowa oferta zajęć prowadzonych przez policjantów w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Elblągu. Odbywają się one w ramach realizacji Programu „Bezpieczny przyszły kierowca”.

– Podczas tych spotkań uświadamiamy młodzieży jakie zagrożenie w ruchu drogowym powoduje: brak koncentracji, brawura, nadmierna prędkość – tłumaczy kom. Tomasz Krawcewicz Naczelnik WRD KMP w Elblągu. – Takie zachowania są szczególnie niebezpieczne właśnie w rejonach przejść dla pieszych, gdzie kierujący powinien zachować szczególną ostrożność.

Kolejnym elementem programu jest  spotkanie z  egzaminatorem nadzorującym na temat szkolenia na prawo jazdy, przygotowania się do egzaminu i bezpiecznej jazdy oraz możliwość przejścia próbnego egzaminu teoretycznego.

Zachęcamy grupy zorganizowane ze szkół średnich do udziału w tych zajęciach. Aby umówić się na takie spotkanie należy skontaktować się z Działem Szkoleń i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego WORD w Elblągu pod nr tel. 55 237 05 58.

Print Friendly, PDF & Email