24. Świąteczna Zbiórka Żywności wsparta przez Parę Prezydencką

24. Świąteczna Zbiórka Żywności wsparta przez Parę Prezydencką
Fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP

W tym niełatwym czasie ważne jest każde wsparcie, jakiego możemy udzielić osobom potrzebującym. Szczególnie teraz, w czasie pandemii koronawirusa, powinniśmy łączyć się w działaniu dla dobra wspólnego – apeluje Para Prezydencka, zachęcając do udziału w 24. Świątecznej Zbiórce Żywności organizowanej przez Banki Żywności.

– Trudne chwile odbywają osoby samotne i odbywające kwarantannę. Nie możemy o nich zapominać. Dlatego Warto wziąć udział w Świątecznej Zbiórce Żywności, która ze względu na pandemię odbywa się w nowej formule – zachęca Prezydent Andrzej Duda. – W ubiegłych latach oboje, z Agatą, angażowaliśmy się w tę akcję. Przygotowywaliśmy paczki, spotykaliśmy się z wolontariuszami.

– Także w tym roku włączyliśmy się w zbiórkę artykułów spożywczych, którą przeprowadza Federacja Polskich Banków Żywności. Również państwa gorąco do tego zachęcamy – mówi Agata Kornauser-Duda.

Ten rok z powodu pandemii jest wyjątkowy. Kierując się troską o bezpieczeństwo i zdrowie wolontariuszy, ograniczono ich zaangażowanie podczas tegorocznej akcji. Na terenie wybranych sklepów zostały umieszczone kosze zbiórkowe, gdzie chętni będą mogli umieścić produkty żywnościowe dla innych. Potrzebującym można pomóc do 28 listopada w ponad 2000 sklepów w całej Polsce.

Dodatkowo uruchomiony został charytatywny sklep online: zbiorkazywnosci.pl, w którym do kupienia będą wirtualne produkty, a za zebrane w ten sposób pieniądze Banki kupią żywność dla osób w trudnej sytuacji życiowej.

– Sprawny, aby nadchodzące Święta, mimo wszystkich przeciwności, pełne były naszej tradycyjnej bożonarodzeniowej atmosfery – zaznacza Pierwsza Dama.

Źródło: Kancelaria Prezydenta RP
Oprac. MM
Źródło: prezydent.pl / własne
Print Friendly, PDF & Email