20-lecie Święta Rodzicielstwa Zastępczego w Sopocie

20-lecie Święta Rodzicielstwa Zastępczego w Sopocie
Fot. Pixabay

„Podaruj dziecku serce – zostań rodziną zastępczą” pod takim hasłem Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie od 2004 roku organizuje obchody Święta Rodzicielstwa Zastępczego, a 30 maja zaprasza na dzień otwarty. Coroczne spotkanie rodzin zastępczych jest okazją do integracji, wymiany doświadczeń a przede wszystkim do podziękowań za opiekę nad powierzonymi dziećmi.

– Osoby, które tworzą rodziny zastępcze, zasługują na wielki szacunek. Otwierając serca i własne domy dają ciepły dom i opiekę tym, którzy tego najbardziej potrzebują i sprawiają, że takie dzieci czują się bezpieczne i kochane – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu.

Rodziny zastępcze objęte są stałym wsparciem koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej, pomocą psychologiczną dla rodziców i dzieci, wsparciem pedagogicznym i prawnym. Sopocki MOPS oferuje również udział w bezpłatnych szkoleniach, superwizji, możliwość dofinansowania do wypoczynku dzieci czy remontu mieszkania. Rodziny zastępcze otrzymują comiesięczną pomoc finansową na pokrycie kosztów utrzymania dziecka, a rodziny zawodowe dodatkowo comiesięczne wynagrodzenie.

Mat. prasowe

– W tym roku obchodzimy w Sopocie 20-lecie Święta Rodzicielstwa Zastępczego. Oprócz wspólnego świętowania, wspomnień i podziękowań, zapraszamy na dzień otwarty – mówi Andrzej Czekaj, dyrektor MOPS Sopot. – Zachęcamy osoby, które lubią dzieci, mają w sobie dużo miłości, empatii i energii, aby zajęły się dziećmi, które z różnych powodów nie mogą byś wychowywane się w swoich biologicznych rodzinach. Dla takich dzieci poszukiwani są rodzice zastępczy, a więc osoby, które czasowo zaopiekują się nimi i stworzą pełen ciepła dom.

Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, Dział Pieczy Zastępczej MOPS zaprasza na dzień otwarty. Będzie możliwość porozmawiania z rodzicami zastępczymi, a także z koordynatorem pieczy zastępczej, prawnikiem oraz psychologiem. Specjaliści odpowiedzą na pytania i wątpliwości dotyczące rodzicielstwa zastępczego.

30 maja, w godz. 9.00-15.00, Dział Pieczy Zastępczej MOPS Sopot, al. Niepodległości 759 A, I piętro, tel. 58 555-10-22, e-mail: dpz@mopssopot.pl.

Print Friendly, PDF & Email