1500 km pomocy

1500 km pomocy
Fot. Pixabay

Mieszkający w Babiaku Kamil Jaroszewski pokonuje rowerem liczącą 1500 km trasę wzdłuż Wisły, by zebrać pieniądze na leczenie chorującej na stwardnienie rozsiane 23-letniej Sandry.

Pasją Kamila Jaroszewskiego jest jazda na rowerze. Pokonałem tysiące kilometrów po Polsce w wyprawach w pojedynkę oraz z aktywną grupą MTB Koło Teatm – pisze o sobie.

Nie poprzestaje jednak na samej pasji, ale wykorzystuje ją, by pomagać innym. W ubiegłym roku objechał wokół Polskę, by wesprzeć chłopca chorującego na nowotwór wątroby. W maju pokonał w jeden dzień trasę Koło-Szczecin (370 km!), aby wspomóc Sandrę w walce ze stwardnieniem rozsianym. Obecna podróż jest kontynuacją tej akcji. Swoją trasę Kamil Jaroszewski rozpoczął 28 czerwca w miejscowości Ząb na południu Polski. Do tej pory dotarł już do Zakopanego, Wisły, Oświęcimia, Krakowa, Tarnobrzega, Sandomierza, Puław, Warszawy, Płocka, Włocławka, by 7 lipca dojechać do Torunia. Jego trasa zakończy się w Helu, wcześniej wiodąc jeszcze przez Bydgoszcz, Grudziądz, Malbork, Tczew, Trójmiasto i Władysławowo. Wiedzie wzdłuż Wisły i w sumie wyniesie ok 1500 km. Wszystko po to, by zebrać pieniądze potrzebne na leczenie Sandry.

23-letnia Sandra z Grzegorzewa, której pomaga Kamil Janiszewski, zmaga się ze stwardnieniem rozsianym od roku. Nie poddaje się i stara się nadal czerpać z życia, ile się da. Jednak terapia jest kosztowna i przekracza jej możliwości finansowe, stąd prośba o wsparcie, której towarzyszy zapewnienie: „Z mojej strony gwarantuję nieustanną walkę o każdy dzień, o szczęście, o wszystko!”, a do ofiarodawców Sandra zwraca się słowami: „Życzę Wam, abyście żyli pełnią życia oraz umieli brać z niego to, co najlepsze, pokonywali życiowe trudności i nigdy się nie poddawali”.

Kamil zatrzymał się w Toruniu na noc. Miasto Toruń zapewniło rowerzyście nocleg na Campingu Tramp. 8 lipca ruszył on w dalszą trasę.

Jak wesprzeć akcję?

Osoby chętne do pomocy Sandrze, mogą wpłacić pieniądze w serwisie Zrzutka.pl – kliknij, aby przejść do zrzutki lub na konto 60 1750 1312 6889 4527 3064 1106.

Magdalena Kujawa / UM Toruń
Print Friendly, PDF & Email