15 lat współdziałania

15 lat współdziałania
Fot. Adminstrator

– 15 lat to taki trochę zwariowany wiek. Dużo w nim buntu, nastoletniej przemądrzałości i dziecięcej naiwności. Na szczęście organizacja to nie nastolatek ani nastolatka. 15 lat to dla organizacji kawał czasu nabierania doświadczeń, radzenia sobie w trudnych sytuacjach i satysfakcji z dobrych działań – podkreśla Federacja Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego, która obchodzi jubileusz swojej działalności.

Misją Federacji jest rozwiązywanie problemów społecznych poprzez wzajemne wspieranie i reprezentowanie organizacji socjalnych województwa warmińsko-mazurskiego. Przez lata misja ta była realizowana m.in. poprzez organizowanie szkoleń, warsztatów i konferencji czy poradnictwo dla osób działających w sektorze pozarządowym.

Teraz nadeszła pora na podsumowanie dotychczasowej aktywności, a także chwilę refleksji nad upływającym czasem i kierunkiem rozwoju. Ma temu służyć dwudniowe spotkanie organizacji członkowskich w Lidzbarku Warmińskim, a także jubileuszowa gala, która 23 września odbędzie się w Olsztyńskim Planetarium. Dodatkowo na 29 września zaplanowano I Bieg Pozarządowy.

– Endorfiny, hormony szczęścia mamy w sobie. Trzeba je tylko wyzwolić. Oderwanie się od pracy, codziennych obowiązków i przyzwyczajeń każdemu wyjdzie na zdrowie. Udział w zawodach całych rodzin, rodziców i dzieci będzie też doskonałą lekcją wychowawczą – czytamy na stronie Federacji.

Obecnie FOSa skupia aż 59 organizacji z regionu, w tym 11 z Elbląga.

– Federację FOSę tworzą organizacje, które na pierwszym miejscu stawiają drugiego człowieka i mądrze go wspierają. Wspólnie dotarliśmy do tego wieku i chcemy to uczcić – zaznaczają pracownicy FOSy.

Red.
Źródło: federacjafosa.pl
Fot. pixabay.com
Print Friendly, PDF & Email