14. Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”

14. Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”
Fot. niepelnosprawni.gov.pl

Do 20 września można przesyłać zgłoszenia do 14. edycji Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”. Warsztaty i koncerty zaplanowano na koniec października.

Podobnie, jak w latach poprzednich będą trzy kategorie: integracyjny duet muzyczny, zespół i kabaret.  Kwalifikacje odbywają się na podstawie nadesłanych nagrań wideo, następnie uczestnicy są łączeni w tzw. integracyjne duety muzyczne (osoba niepełnosprawna – zdrowy rówieśnik). Podczas warsztatów, w parach, uczestnicy przygotowują wspólnie piosenkę, którą trzeciego dnia festiwalu prezentują na przesłuchaniach konkursowych z udziałem publiczności. Występują także zespoły i kabarety.

Szczegóły określa regulamin dostępny na stronie internetowej organizatora www.festiwal.bochnia.pl. Uczestnikom od kilku lat akompaniuje Orkiestra Festiwalowa pod kierownictwem Adama Jarzmika. Przesłuchania konkursowe i koncerty poprzedzają dwudniowe warsztaty prowadzone przez znakomitych polskich artystów. Udział w całym wydarzeniu jest bezpłatny.

Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. Głównym Partnerem jest Województwo Małopolskie. Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

niepelnosprawni.gov.pl
Print Friendly, PDF & Email