11,5 tys. biegaczy na liście startowej Poland Business Run 2021

11,5 tys. biegaczy na liście startowej Poland Business Run 2021
Fot. nadesłane

Jeszcze tylko tydzień – do 31 maja – potrwają zapisy do tegorocznej edycji biegu charytatywnego Poland Business Run. Do tej pory swój udział zgłosiło już 11,5 tysiąca zawodników z całej Polski. Biegacze zbierają w ten sposób środki na wsparcie osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Zapisy odbywają się na stronie Fundacji pod adresem www.polandbusinessrun.pl

Jubileuszowa edycja, podobnie jak zeszłoroczna, odbędzie się w formie wirtualnej. Oznacza to, że każdy uczestnik samodzielnie wybierze czterokilometrową trasę, którą pokona 5 września, a udokumentowane wyniki prześle za pomocą specjalnej aplikacji lub strony internetowej.

– Dziękujemy wszystkim, którzy już do nas dołączyli, a tych, którzy jeszcze tego nie zrobili, gorąco zachęcamy! Nie trzeba biec. Te 4 kilometry można też przejść spacerem, z psem, z dzieckiem, z przyjaciółmi, w dowolnym miejscu i tempie. Pokonujemy je, by nasi beneficjenci też kiedyś mogli. Nie wahajcie się i dołączajcie do nas! – motywuje Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Fundacja zbiera środki dla kilkudziesięciu beneficjentów – osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu –  którzy potrzebują wsparcia w powrocie do sprawności i normalnego życia. Wśród osób, którym pomogą tegoroczni biegacze, znalazła się strażaczka Ewa Strzelacka, której Fundacja dofinansuje zakup protezy. Ewa w Państwowej Straży Pożarnej pracuje od 2004 roku. Niestety jej plany zawodowe pokrzyżowała choroba nowotworowa, w wyniku której straciła lewą nogę na wysokości podudzia. Dzięki wsparciu Fundacji Poland Business Run Ewa będzie mogła dalej rozwijać swoją karierę w służbach przeciwpożarowych, ale także powrócić do swoich ulubionych aktywności – jazdy na rowerze, spacerów i podróży. 

Poland Business Run 2021 obędzie się 5 września 2021 roku. Tego dnia prowadzony będzie streaming ze studia Fundacji Poland Business Run, podczas którego organizatorzy na bieżąco będą informować o aktualnych wynikach, pobitych rekordach czy o tym, ile drużyn ukończyło już rywalizację. 

Szczegóły dotyczące biegu i zapisów znajdują się na stronie https://polandbusinessrun.pl/pl/info

Kasia Łuczak 
Fundacja Poland Business Run
Print Friendly, PDF & Email