100-latka z Torunia

100-latka z Torunia
Fot. Sławomir Kowalski / torun.pl

Anna Kucharzewska 10 lipca 2020 roku skończyła 100 lat. Kilka dni po wyjątkowych urodzinach jubilatkę odwiedził prezydent Torunia Michał Zaleski.

Pani Anna Kucharzewska urodziła się w Marcjanowie koło Kalisza. Była trzecim z ośmiorga dzieci Michała i Stefani Dudczak. W latach 30. wraz z całą rodziną przeprowadziła się na teren byłego województwa pomorskiego, a od 1946 roku jest mieszkanką Torunia.

Decyzja o przeprowadzce miała związek z pracą – mąż pani Ani, Zygmunt zatrudnił się na kolei, na węźle Toruń Wschodni. Do 1978 roku państwo Kucharzewscy mieszkali w nieistniejącej już kamienicy przy ul. Dworcowej 12. Następnie przeprowadzili się do mieszkania w wieżowcu przy Rakowicza, gdzie jubilatka mieszka do dzisiaj.

Pani Ania doczekała się trzech synów – Ryszarda, Bernarda i Romana. Ma także szóstkę wnucząt i troje prawnucząt, z czego najmłodsza prawnuczka skończyła 11 lat.

Jubilatka przez wiele lat związana była zawodowo z Miejskim Zakładem Komunikacji – pracowała jako kontrolerka biletów.

Kilka dni po jubileuszu setnych urodzin panią Anię odwiedził prezydent Michał Zaleski i prezes MZK Zbigniew Wyszogrodzki. Założyli jubilatce serdeczne życzenia i przekazali okolicznościowy upominek.

Filip Tomasik / torun.pl
Źródło: UM Toruń
Fot. Sławomir Kowalski
Print Friendly, PDF & Email