Życzenia minister Maląg z okazji Dnia Babci oraz Dnia Dziadka

Życzenia minister Maląg z okazji Dnia Babci oraz Dnia Dziadka
Fot. Mateusz Misztal

Każdego roku 21 i 22 stycznia swoje święto obchodzą wszystkie babcie i dziadkowie. Z tej okazji życzenia seniorom złożyła również Marlena Maląg, Minister Rodziny i Polityki Społecznej.

Drogie Babcie i Dziadkowie,

dzieci są naszą pociechą, ale wnuki są prawdziwą radością. Są najlepszą częścią srebrnych lat. Dodają energii, ożywiają pasje, wzruszają i rozśmieszają. Wiem o tym doskonale, sama będąc babcią.

Dzień Babci i Dzień Dziadka to ważne święta nie tylko dla seniorów, ale i wszystkich wnuków. Dlatego z tej okazji składam Wam wszystkim najserdeczniejsze życzenia. Życzę, byście byli dla nich wyjątkowymi osobami, przekazującymi mądrość, uczącymi cierpliwości, pokazującymi piękno tradycji.

Żywię wielki szacunek wobec Waszego zaangażowania w życie tak często zabieganych rodzin, gdy wprowadzacie w nie ład, służycie – nie zważając na wiek i zmęczenie – pomocą oraz wsparciem. Wasza rola w rodzinach jest nie do przecenienia.

Niech więc duma i radość towarzyszą wam nieustannie, wraz z wdzięcznością i miłością młodszych pokoleń. Życzę Wam dużo zdrowia, niezmąconej pogody ducha i radości z przebywania z najbliższymi.

Chcę w tym dniu zwrócić się również do wnuków. Panująca epidemia koronawirusa niestety w wielu przypadkach ogranicza Wasz kontakt z Dziadkami, którzy są najbardziej narażoną grupą. Wielu dokucza samotność. Pamiętajcie o nich – nie tylko w dniu Ich święta. Życzę także wszystkim Rodzinom, by jak najszybciej mogły bezpiecznie cieszyć się wzajemną bliskością i spędzać razem czas.

Print Friendly, PDF & Email